Хотелот Русковец Ресорт е сместен во јужниот дел на котлината на регионот на Банско, со поглед према планината Пирин, и само на 8км одалеченост од Банско. 

Хотелот располага со неколку вида на сместувачи капацитети, идеални за сите гости кои се заинтересирани за мир и релаксација.

Областа изобилува со 17 минерални извори, кој се со топлина од 30-43степени. Спа центарот е со минарелна вода, голем базен со големина од 10/15м и детски базен со температура од 30-36степени. Веднаш до базенот се наоѓаат сауната, парната бања кој се на располагање на гостите, исто така има и надворешни џакузи со панорамски поглед. На располагање на гостите се и тушеви со пешкири. Велнес центарот изобилува со разни типови на масажи и терапии. Оваа вода служи за терапии и лекување на заболување на коските, кожни болести, белодробни нарушувања, нервни нарушувања, и гастро нарушувања.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цените е вклучено: употреба на базен, детски базен, детско катче, интернет, сауна, парна бања, фитнес, надворешно џакузи со минерална вода, трансфер до гондолата.

Во цената не е вклучена ресортска такса која се плаќа на лице место на рецепција од 0,50еур по лице на ден.

Доплати:

-Доплата за поглед према планина 10еур по соба на ден

-Доплата за ПОЛУПАНСИОН по лице на ден за период од 01.12-20.12.2018 и 20.01-31.03.2019 – 13,5еур возрасен, 7еур дете од 4-13,99год

-Доплата за ПОЛУПАНСИОН по лице на ден за период од 21.12-19.01.2019 – 16еур возрасен, 8еур дете од 4-13,99год

-Новогодишна вечера – задолжителна – 130еур возрасен, 65еур дете од 4-13,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: Сезона А, Б и Д – 1 ноќевање пенали, Сезона Ц – 50% пенали.

Не појавување во хотел: Сезона А, Б и Д – 2 ноќевања пенали, Сезона Ц – 50% пенали.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),