Hotel Putnik е лоциран во најубавиот дел на Копаоник, Сончева Долина, на  1.650 m/надморска висина. Комплетно е реновиран и на своите гости им ги овозможува сите оние услови кои би го направиле вашиот одмор незаборавен. Располага со 116 сместувачки капацитети, односно 270 легла, од кои 83 модерни стандардни соби,
13 фамилијарни соби и  6 луксузно опремени апартмани какои Супериор Вила Путник која е склоп во хотелот и располга со 6 фамилијарни и 8 стандардни соби. Бесплатно користење на SPA & WELLNESS центарот, во склоп на хотелот лоби бар, детско катче, фитнес центар, конгресна сала и сала за состаноци, ски остава во склоп на хотелот, спортски терени, паркинг, банкомат и продавница за сувенири. Секој ден хотелот организира трансфер со мини бус до центарот на ски центарот, според фиксно определена саатница.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • Цените се изразени во евра по лице од ноќевање на база полупансион(појадок и вечера)
 • Доплата за еднокреветна соба изнесува 50% од дадената цена
 • Цена само со појадок, се намалува 10% од цената на полупансион
 • Свечена новогодишна вечер на 31.12.2020 е вклучена во цената како и Божиќна вечер 25.12.2020 и 07.09.2020

Услови за деца:

-Деца  0 – 2,99 год имаат бесплатен престој
-Деца од 3 – 12 год. со две полноплатежни суми плаќаат 70% од цената доколку користат посебно легло или 50% од цената ако користат заедничко легло


Во цената е вклучено
:

* Неограничено користење на содржините SPA & Wellness

* Затворен базен за возрасни; затворен базен за деца;

*Џакузи, Финска сауна, инфрацрвена сауна, Руска сауна, Турска бања, Тепидариум, Фитнес центар

Check inn 14.00h / Check out 10.00h

Во цена не е вклучено:

 • Mасажа и хамам (потребна е претходна резервација)
 • Туристичка такса – по лице од ден
  – Возрасни 1€;  Деца 7-15 год. 0,50€; 0-7 год. не плаќаат туристичка такса
 • Хотелско осигурување
  –  0,25€ по лице од ден (задолжително плаќаат сите гости)
 • Игротека за деца

Политика на рано букирање: 

 • Уплата на 50% при резервација веднаш, и остатокот најкасно до 15 дена пред пристигање.

Политика на отказ на резервација:

Отказ или промена на резервација, се прави исклучиво на писмено.

Во зависност од рокот на отказ, се задржуваат следниве проценти од вкупната сума на аранжманот:

 • 30% пенали, ако се откаже од 45-15дена пред пристигање
 • 100% пенали, ако се откаже од 14-0 дена пред пристигање
 1. По потврда на резервацијата, промена може да се изврши само со согласност од хотелот.
 2. Доколку гостинот од било која причина го прекине својот престој, хотелот го задрува правото да НЕ го рефундира износот за неискористениот дел на аранжманот.
 3. Хотелот не зема во предвид неповолни временски услови како причина за отказ на резервација или привремено заминување од хотелот.
 4. Во случај на виша сила(временска непогода од големи размери, штрајк, војна, епидемија, смрт, терористички напад, затворање на аеродомите, железничките и автобуските станици, или слично непредвидени околнисти) потврдени со вонредна состојба од страна на државата, да предизвика непристигање на гостите, нема да им се наплати аранжманот.