Плажа 

Директен пристап до огромна прекрасна песочна плажа.

Локација 

Хотелот се наоѓа на 30 км од аеродромот Џерба. Центарот на Хумт Соук (главен град на островот Џерба) е оддалечен 14 км, Мидун – 6 км.

Спорт и рекреација 

Мини-клуб „Baboo Village“ со различни возрасни групи од 4 до 16 години управуван од тим од професионалци, циркуско училиште, трапез и сл., простор „бебешки шишиња“ на располагање на родителите, комплетна програма за гимнастика, 6 терени тениски игралишта од глина, одбојка, кошарка, ракомет, фудбал, петанк, пинг-понг, стрелаштво, кајак, катамаран, сурфање на ветер, фитнес сала, дневна и вечерна забава за возрасни и мали, секоја вечер многу добро шоу.

Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.

Сместување 

293 двокреветни, трокреветни, четирикреветни фамилијарни соби со кревети на спрат или поврзани, климатизирани, балкон со поглед на море или градина, бања и посебен тоалет, када и двоен туш во четворокреветните соби, телефон, сателитска ТВ

General Warning 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Во цената не е вклучено: 

 • -билијард и автомати
 • -спортови на вода
 • -мини бар
 • -сеф
 • -билијард и автомати
 • -спортови на вода
 • -снек бар a la carte на плажа
 • Услови за деца 
 • мини клуб за деца од различна возраст
 • бебешки седишта во ресторанот
 • детски базен