ЛОКАЦИЈА:

400 метри оддалеченост од плажата.

КАПАЦИТЕТ: • 12 двокреветни (max.2 + 1 лица) и трокреветни соби (максимум 3 + 1 лица.). Туристите на возраст помеѓу 2 – 11.99 години се сметаат за деца од страна на хотелот.

ОПИС НА СОБИ Double room: 
• клима-уред
• Балкон
• кабловска / сателитска ТВ
• маса
• директна телефонска бирање
• Купатило со туш / када
• фрижидер
• поглед на море

ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ:

• Ресторан
• лоби бар  
• Перална  (доплата)
• Сеф
• паркинг (бесплатно)
• Домашни миленици не се дозволени 

Плажа:
• градска  песочна плажа; чадори за сонце, лежалки – доплата

ЦЕНОВНИК

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Туристичка такса:

  • 1,1 еур по лице на ноќ за возрасен (12+г.)
  • 0,6 еур по лице за ноќ за деца (2-11,99г.)

Репрезентативна Такса:

  • 1 еур по лице на престој за возрасен (12+г.)
  • 0,5 еур по лице на престој за деца (2-11,99г.)

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.