Хотел Орбел се наоѓа се наоѓа во Добриниште. и нуди современи соби со приватни тераси и панорамски поглед на Родопските Планини. Хотел Орбел нуди соби, апартмани, и мазонети опремени со модерен мебел. Секоја од нив има пристап до интернет и кабловска телевизија. Гостите можат да уживаат во голем затворен базен или да се релаксираат во џакузи. Голем број на бугарски и европски специјалитети се служат во главниот ресторан на хотелот.

Во склоп на хотелот има  добро опремена винарија во која можете да дегустирате многу  локални и меѓународни вина.  Хотелот нуди трансфер до Банско  или жичарата во  Добриниште.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Напомена:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години) – 1.1 € по лице на ден.

Цените вклучуваат:

-Ноќевање со појадок на шведска маса

-Бесплатно користење на надворешен и внатрешен базен, џакузи со минерална вода, сауна и парна бања.

-Бесплатно користење на надворешно и внатрешно детско катче, фитнес, фудбалско игралиште, конференциска сала

-Ски гардероба за сопствено користење

-WI-Fi во сите соби , паркинг, туристичка такса и осигурување.

ЗАБЕЛЕШКИ

  • Појадокот со шведска маса е за минимум 10 лица,ако гостите на хотелот не го надминат овој број – појадокот ќе се служи во форма на мени / избор на неколку опции
  • Вечерата се одржува со минимум 20 лица,при помал број на гости вечера со мени,избор од неколку опции
  • Мезонетот е на два спрата со две посебни соби, дневна соба и две бањи. Можност да се постават и до четири помошни легла
  • Двокреветните соби имаат кревети за двајца и може да се додаде дополнителен кревет
  • Апартманите имаат спална соба и две помошни легла
  • Ресторанот има три посебни сали, каде што две од нив можат да се поврзат
  • Конференциската сала има капацитет од 110 места.
  • Водата во двата базени и џакузи е минерална. Температурата на џакузито е 34 степени, а затворениот базен е 30-31 степени.

-Ски картите и oсигурувањето се издаваат на рецепција на  Хотел Орбел – х „Добриниште „  преку талон наведен од Хотелот со печат
-Еднодневните карти за ски зона Добриниште се купуваат на касата на Гоце Делчев
-При ненадејно запипрање на лифтот заради причини вон домет на фирмата како што е влошување на временските услови ,исклучување на струјата сумата за купените карти и билети не се враќаат/