Хотел Мурите се наоѓа во областа на Разлог, на 8км од Банско, располага со 3 згради, од кој зградата Камелија и Орхидеа не се поврзани со топла врска.

Хотелот располага со СПА центар: базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес. Хотелот располага со детски клуб, ресторани, надворешен паркинг, и обезбедува превоз до гондолата.

ХОТЕЛ МУРИТЕ – ВЕЛИГДЕН 2024

Хотел МУРИТЕ 4*

Вид на сместување2 ноќевања / All Inclusive3 ноќевања / All Inclusive4 ноќевања / All Inclusive
Зграда АЗАЛИА                           
Двокреветна соба (2+0)145€185€220€
Едноспален апартман (2+2)160€205€240€
Двоспален апартман (4+2)160€205€240€
Зграда ОРХИДЕА 
Двокреветна соба (2+0)135€170€195€
Едноспален апартман (2+2)150€190€220€
Двоспален апартман (4+2)150€190€220€
• Дете од 0-3.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
• Прво дете од 04-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Второ дете од 04-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
• Трет возрасен на дополнително легло – 50% попуст
• За сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 полни суми

Цените се во евра по лице и вклучуваат :

  • 2 /3 или 4 ноќевања на база ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22 часот)
  • празничен ручек на 05.05.2024 ( Бојадисување јајца , јагнешко печено на скара   , греано вино и ракија ,и богата музичка програма во живо) бесплатен транспорт до црквата во Разлог на 04.05.2024 
  • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес)
  • Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден