Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица . Претставува објект со современ ентриер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови.

Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро.

Исто така, хотелот располага и со Kристална сала со 150 седишта во кој ќе можете да уживате во разновидноста на специјалитети од национална и интернационална кујна во прекрасен амбиент во кој можете да ги прославите вашите свечености, коктел забави или деловни приеми.
Во склоп на хотелот работи и кафе бар со тераса, каде ќе можете да се релаксирате за време на Вашиот престој.

Период: 01.03 – 31.03.2022

 • 3 дена / 2 ноќи – 39€ ( со појадок по лице)
 • 3 дена / 2 ноќи – 49 € (со појадок и вечера по лице)

Услови

 • Цената се однесува по лице во двокреветна соба за минимум две ноќевања
 • За сметување во еднокреветна соба + 30% доплата
 • деца до 4.99 години – гратис
 • деца од 5-11.99 години – 50% попуст

Општи услови:

 • Во цената е вклучено користење спа центар (jacuzzi, парна бања и сауна)
 • Спа центарот се користи со претходно закажан сопствен термин согласно препораките за заштита од covid – 19
 • Спа центарот работи од 10:00 – 20:00 часот
 • Цените се по лице во двокреветна соба
 • За сместување во еднокреветна соба + 30 % доплата
 • Доплата за туристичка такса 40 денари од лице по ноќевање

Услови за деца:

 • Деца до 4.99 – гратис
 • Деца од 5-11.99 години – 50% попуст од цената по лице

Време на oброци:

 • Доручек 07:00 – 10:00 часот
 • Вечера 18:00 – 20:30 часот

! Хотелот работи согласно со препораките и мерките од Влада за заштита од Covid-19

Политика на отказ:

 • 7 дена пред користење на услугата ( без надоместок );
 • За отказ на резервација помалку од 7 дена – 50% пенали
 • За отказ помалку од 2 дена – 100%