На 250 метри од езерото во тивката населба Свети Стефан хотелот нуди внатрешен и надворешен базен, сауна, турска бања.

Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Спој на модерно, елегантно, луксуз и потребниот мир за ова лето, со најубави бои на заслепувачка природа и сјајот на Охридското езеро, несекојдневна архитектура, најсовремен Спа центар наменет само за ваше уживање и заборавање на реалноста, базени за возрасни и деца, прекрасна тераса со неверајотен избор на кулинарски специјалитети, максимално уживање на коктелите покрај базен и разладување во топлите денови.

Цени валидни од 01.04-30.04.2022

 Услуга
Тип на собаНоќевање со појадокПолупансионПолн пансион
Еднокреветна(по лице на ден)52€65€78€
Двокреветна(по лице на ден)40€50€60€
Апартман(максимум 4 лица)200€  

*Пакет 3ВВ по лице во двокреветна соба

Цени валидни од 01.05-01.10.2022

 Услуга
Тип на собаНоќевање со појадокПолупансионПолн пансион
Еднокреветна(по лице на ден)78€91€104€
Двокреветна(по лице на ден)60€70€80€
Апартман(максимум 4 лица)230€  

*Пакет 5ВВ 500€ за 2 лица во двокреветна соба

*Пакет 7ВВ 670€ за 2 лица во двокреветна соба

Цената вклучува:

  • Ноќевање со појадок / полупансион / полнпансион по лице на ден
  • Tуристучка такса и ДДВ;
  • Интернет и ТВ
  • СПА центар

Цената НЕ вклучува:

  • Превоз
  • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

  • Деца до 7 години – бесплатно ;
  • Деца од 7 до 12 години 50% попуст
  • Дополнителен оброк 10 евра
[contact-form-7 404 "Not Found"]