На ова парче рај на земјата, помеѓу прекрасната борова шума, на брегот на Охридското езеро се наоѓа Хотел Изгрев. Овој луксузен хотел се протега на површина од 90.000м2 со приватна плажа од 500м и е во непосредна близина и на двата града, само 5км од градот Струга, а на 20км од градот Охрид. Поврзан е со добра инфраструктура, а на само 15км од хотелот се наоѓа охридскиот аеродром.
Поминете ги летните денови на брегот на Охридското Езеро во најлуксузниот хотел на Балканот, Уживајте во прекрасната борова шума, во најубавото изгрејсонце и погледот на езерото.

ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2022

 • ➡3 дена / 2 ноќи – 56€ ( ноќевање со појадок по лице)
 • ➡4 дена / 3 ноќи – 84€ ( ноќевање со појадок по лице)

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Ноќевање со појадок
 • Користење Spa center (внатрешен базен, фитнес, сауна, Турска бања)
 • Вклучена туристичка такса

Во цената не се вклучени следниве услуги

 • Екстра трошоци во хотел

Важна напомена:

 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 61.8 мкд)
 • За резервација задолжителна уплата од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • Едно дете до 06.99 е бесплатно во кревет со 2ца возрасни
 • Дете од 07-11.9 плаќа 50% од цената,

Политика на отказ:

 • 3 дена пред користење на услугата ( без пенали );
 • за отказ на резервација помалку од 2 дена – 100% пенали
 • Во случај на отказ на резервација уплатениот износ се добива во форма на вредносен Ваучер