Хотел “ХАНИОТИ” 3 *  на околу 50 – 60 метри од плажа и од центарот на Ханиоти,на идеална местоположба, располага со 1/2, 1/2 + 1 соби, опремени со купатило, фрижидер, wi – fi, ТВ, тераси и клима – во цената.

Термини7 ноќевања со појадок по лице во 1/2 собаНаем на 1/2 соба – 7 ноќевања
01.06-08.06217 еур350 еур
08.06-15.06224 еур357 еур
15.06-22.06231 еур364 еур
22.06-29.06238 еур371 еур
29.06-06.07245 еур378 еур
06.07-13.07252 еур413 еур
13.07-20.07266 еур420 еур
20.07-27.07273 еур448 еур
27.07-03.08273 еур455 еур
03.08-10.08273 еур455 еур
10.08-17.08308 еур525 еур
17.08-24.08273 еур455 еур
24.08-31.08252 еур385 еур
31.08-07.09245 еур378 еур
07.09-14.09231 еур364 еур
14.09-21.09217 еур357 еур
21.09-28.09217 еур350 еур

Цените се во евра за ноќевање со појадок за 7 ноќевања, или наем на 1/2 соба.

Можност за повеќе или помалку ноќевања по избор на гостинот

Доплата за туристичка такса 0.5 € по соба на ден (во агенција).

Во 1/2 соба деца до 5 год. бесплатно, а за Baby  Bed во 1/2 соба доплата 8 еур по ден.

Напомена:

 • Задолжително патничко здравствено осигурување
 • Собите се напуштаат во 9:00 часот а сместувањето во 13:00 часот по локално време.
 • Плаќањето е во денарска противредност (1 еур = 62 ден).                          

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
[contact-form-7 404 "Not Found"]