Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга, Хотел Дрим располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани. Без разлика дали сте на одмор, семинар, свеченост, тие се тука да ги задоволат сите Ваши сетила.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Политика за деца:

 • Дете од 0-5,99год – бесплатно во соба со двајца возрасни
 • Дете од 6-11,99год – 50% од цената на возрасен
 • За еднокреветна се доплаќа +40% од цената за еден возрасен

Политика на отказ на резервација:

 • До 14 дена пред пристигање – без пенали, по овој период – 50% пенали.

Хотелот располага со:

• надворешен базен, Бесплатен бежжичен интернет, Национален ресторан (a la carte), Детско катче, Спа Фитнес, Сопствен паркинг, Куглана, Директен пристап на плажа

Соби и Aпартмани
Собите се дизајнирани согласно Вашите потреби и преференци и може да изберете помеѓу двокреветни, трокреветни супериор соби, или пак еден од пространите апартмани со кои располага хотелот.

Еднокреветна / двокреветна супериор соба

 • брачен кревет или 2 посебни кревети и балкон со директен поглед на езерото или градината.
 • Минимална големина од 22 метри квадратни, капацитет 2 лица
 • Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар,Фен

Трокреветна супериор соба

 • брачен и единечен кревет и балкон со поглед на градот.
 • Минимална големина од 25 метри квадратни, капацитет 3 лица
 • Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен

Јуниор Свит

 • Брачен кревет, тоалетна маса, чајна кујна и дневна соба со поглед на градина
 • Големина од 44 метри квадратни, капацитет 2 лица + 1 дете
 • Џакузи, Мини кујна, Дневна соба, Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен

Делукс свит (2 спален апартман)

 • две спални соби и дневна соба и директен поглед на езерото
 • Големина од 70 метри квадратни, капацитет 4 лица
 • Мини кујна, Дневна соба, Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен