Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард.

Каса Карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турка бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата.

Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите.

CASA KARINA 4* BANSKO
ALL INCLUSIVE LIGHT / EUR21.04.2022
25.04.2022
 STANDARD  
P.P.P.D.IN DOUBLE ROOM48
DOUBLE ROOM96
DOUBLE ROOM+EXTRA BED135
SINGLE ROOM72
DBL 1+1 CHD (6-11,99)80
SGL 1+1 CHD (0-5,99)72
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)80
DBL 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)109
DBL 2+1 CHD (0-5,99)96
DBL 2+1 CHD (6-11,99)125
DBL 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)125
DBL 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)154
 STUDIO  
STUDIO 2 ADULTS96
ST2AD 1+1 CHD (6-11,99)80
ST2AD 2+1 CHD (0-5,99)96
 STUDIO LUX  
STUDIO 2 ADULTS108
STUDIO 2 ADULTS+EXTRA BED146
ST2AD 1+1 CHD (6-11,99)85
ST2AD 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)85
ST2AD 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)114
ST2AD 2+1 CHD (0-5,99)108
ST2AD 2+1 CHD (6-11,99)137
ST2AD 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)137
ST2AD 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)166
 1 BEDROOM APARTMENT  
APARTMENT 2AD102
APARTMENT 2AD+EXTRA BED141
APT2 2+1 CHD (0-5,99)102
APT2 2+1 CHD (6-11,99)131
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)131
APT2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)160
 2 BEDROOM APARTMENT  
APARTMENT 4 AD204
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED243
APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)165
APT4 2+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99)165
APT4 2+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)194
APT4 3+1 CHD (6-11,99)185
APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)185
APT4 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)214
APT4 4+1 CHD (0-5,99)204
APT4 4+1 CHD (6-11,99)233
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)233
APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)262
RELEASE DAYS14
Минимум престој:
Број на ноќиОдДо
321.4.202225.4.2022
Политика за откажување
ОдДоУслови
21.4.202225.4.20227-3 дена пред пристигнување се наплаќа пенали 1 ноќевање
21.4.202225.4.20223-0 дена или предвремено заминување во хотелот 100% пенали
Напомена:
Во цената е вклучено: Велигденски ручек, внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес центар, Wi-Fi низ цел хотел, детско катче.
Подземен паркинг со видео надзор 5€ по кола на ден.
Бањарка 2,50€ за цел престој депозит 15€
Baby Cot – 2,50€ на ден (задолжителна резервација)
Туристичка такса 1€ по лице на ден (се наплаќа во агенција)

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Организиран превоз: 40 еур повратен билет / 30 еур во еден правец
 • Важна напомена:
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на
 • патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа.
 • За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од Член. 6 од Договорот за патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1еур=61.8мкд)
 • Задолжително патничко и здраствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (3 месеци), не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50 % од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКМТ
[contact-form-7 404 "Not Found"]