Сивири е малиот рај на Халкидики во Грција. Ова мало крајбрежно селце, сместено на западниот дел на полуостровот Касандра, претставува вистинска оаза на прекрасни плажи и природни убавини.

HOTEL CALYPSO 3*

Опис: Хотел Calypso 3* е поставен во мирно опкружвање со борова шума, во селцето Сивири, на првиот крак на Халкидики, Касандра. Од најблиската плажа е оддалечен 7 мин пешачење, додека центарот на селото каде гостите ќе најдат бројни туристички содржини е на 600м оддалеченост. 

Сместување: хотелот располага со 22 соби Секоја од собите е опремена со тоалет со туш кадичка или када, клима уред, мини фрижидер со комора за замрзнување, сателитска телевизија, фен, сеф и балкон со гарнитура за седење. 

Услуга: BB ноќевање со појадок на база шведска маса, можност за а ла карт доплата за ручек / вечера во таверна Александрос 

Хотелски содржини: рецепција, отворен базен, детски базен, бар покрај базен, лежалки и чадори покрај базен, сала за појадок, Wi-Fi интернет

Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок за минимум две платежни лица

30% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 31.12.2023

ПериодDouble Room
Bed & Breakfast
Triple
Bed & Breakfast
Double Bunk Bed
Bed & Breakfast
App One Bedroom
Bed & Breakfast
26.05.2024
7 ноќи
139159139189
02.06.2024
7 ноќи
179199179239
09.06.2024
7 ноќи
199219199259
16.06.2024
7 ноќи
219239219279
23.06.2024
7 ноќи
229249229289
30.06.2024
7 ноќи
249269249289
07.07.2024
7 ноќи
269289269329
14.07.2024
7 ноќи
289309289349
21.07.2024
7 ноќи
299319299359
28.07.2024
7 ноќи
359379359419
04.08.2024
7 ноќи
359379359419
11.08.2024
7 ноќи
359379359419
18.08.2024
7 ноќи
279299279339
25.08.2024
7 ноќи
239259239299
01.09.2024
7 ноќи
189209189299
08.09.2024
7 ноќи
159179159219
15.09.2024
7 ноќи
139159139199


– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Цените се дадени за наем на студио без превоз за 7 ноќи/8 дена

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

* Сместување во соба за 7 ноќи со појадок по лице

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

* Превоз до избраниот објект во Грција.

* Задолжително патничко осигурување.

* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

* Турситичка Такса 1,50 центи по соба од ноќ

НАПОМЕНИ:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет.

– Поради генерално чистење на собите а после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);

– Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

– Агенција го задржува правото во случај на слободни (непродадени) капацитете да ги објави и продаде слободните капацитети по Last Minute цени при што лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

– Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани од едно студио, истите служат за да дадат генерален впечаток на објектот за сместување. 

– Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

– Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори.

– Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

– Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

– За овој аранжман важат Општите Услови на Патување