На само 250 метри од плажата се наоѓа Хотел Бабовиќ кој располага со модерно опремени трокреветни соби (брачен кревет и еден единечен) и двокреветни соби. Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.        

         

 • * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полу пансиони со вклучен превоз).
 • – Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ 50 % од цената на аранжманот.
 • – Второ  дете до 12 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).
 • Попустот за деца важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)
 • – Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).
 • * Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст
 • * Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
 • * Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
 • * Користењето на климата е вклучено во цена
 • Поаѓање за Црна Гора:
  Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
 • *Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.                                                                                                                         

НАПОМЕНА

 • –          попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • –          доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • –          За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • –          Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 • –          За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 • –          ТА не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]