Хотелот Ангелос се наоѓа на живописниот залив недалеку од плажата. Нуди прекрасен поглед кон сините тиркизни води на Егејот, кој е достапен од речиси секоја хотелска соба и ниту еден гостин никогаш не заминува без да биде импресиониран.

Информации за хотелот

Хотелот зафаќа површина од 3000 кв.м и има 2 станбени згради, сопствена уредена територија за одмор – пријатна сенката во дворчето опколено со дрвца од калинки и паркинг простор за сите гости. Неодамна е извршено комплетно реновирање на хотелот, а реновирани се и сите внатрешни простори. Елегантните соби на хотелот ви нуда удобен престој, привилегирана локација веднаш на брегот на Егејското Море, а персонал е тука за да ви помогне да имате незаборавен престој и да уживате во сонцето, морето и гостопримство во едно од најубавите и живописните места на вториот крак.

достапен од речиси секоја хотелска соба и ниту еден гостин никогаш не заминува без да биде импресиониран.

ВЕЛИГДЕНСКИ ПАКЕТ (01.05 – 06.05.2024) – 169 еур по лице

Што е вклучено во цената

 • – Автобуски превоз на наведената релација
 • – Сместување во Хотел Ангелос **во Ормос Панагиас на база 5 ноќевања
 • – Исхрана на база ноќевање со појадок (шведска маса)
 • – Велигденски ручек во таверна на сама плажа пред хотелот со богато национално мени и музика
 • – Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

Што не е вклучено во цената

 • – Задолжително патничко осигурување
 • – Туристичка такса 1,5€ по соба од ноќ доплата на рецепција во хотел
 • – Факултативно целодневно крстарење до Света Гора – Атос – 35€ возрасен, 20€ дете 6-12год
 • – Индивидуални неспоменати трошоци

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ за ЛЕТНА СЕЗОНА

Што е вклучено во цената

 • -Сместување во хотел Ангелос 2* (цени по лице)
 • -појадок

Што не е вклучено во цената

 • -Превоз за возрасни 50евра, за деца до 11,99 години 40евра
 • -Патничко осигурување
 • -Индивидуални трошоци

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 1.5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра ПО ЛИЦЕ, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во собите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-Дете до 11,99 години се сместува бесплатно доколку патува со 2 возрасни

-Трето и четврто лице плаќаат 50% од сумата