APARTHOTEL AGAPE 3+*- ЗЛАТИБОР
Цените се дадени по соба за 2 лица на ден на база Ноќевање со Појадок

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА
APARTHOTEL AGAPE 3+*- ЗЛАТИБОР
Термин 08.12-11.12.2022

Цените се по лице за пакет од 4 дена / 3 ноќи

Сместување во Standart / Comfort / Family Room 102€
Сместување во Aparment 120€

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок;
– Користење на спа центар 1 влез во трање на 3 часа на ден, деца до 11,99 години право на користење на спа центар во период 09:00-18:00 часот;
– Wi-Fi низ цел хотел;
– Надворешен паркинг (резервација не е дозволена);

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден возрасни, Деца 7-14,99 години плаќа 0,60€ по лице на ден; Деца 0-6,99 плаќат 0,20€ по лице на ден (наплата се врши во агенција);

Услови:
– Деца до 0-6,99 години во присуство на две возрасни лица ГРАТИС;
– Деца 7-11,99 години во присуство на две возрасни лица плаќаат 10€ по дете;
– Трето и Четврто возрасно лице плаќаат 18€ по лице на ден;
– Доплата за вечера 8€ по лице на ден за возрасно лице, деца 7-12 години плаќат 5€ по лице на ден;
– За резервација е потребно 30% при резервација, остаток 21 ден пред патување;

Капацитет на соби:
Типот на собата се доделува согласност број на лица;
– Standart Room – max 2 лица;
– Comfort Room – max 2+2 лица;
– Family Room – max 4 лица;
– Aparment – max 5 лица;

Teрмини25.12-21.01.2023
Тип на собаКапацитет на ЛицаЦенаЦена
Economy RoomМах 2 лица7968
Standart RoomМах 2 лица8473
Comfort RoomМах 4 лица9381
Family RoomМах 3 лица8876
Studio 9390
ApartmentМах 4 лица9981
Apartment with KitchenМах 4 лица11198
2 Bed Room Aparment with KitchenМах 6 лица124107

Цените не се валидни за период:29.12-03.01.2023 / 15.02-18.02.2023

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок;
– Користење на спа центар 1 влез во трање на 3 часа на ден, деца до 11,99 години право на користење на спа центар во период 09:00-18:00 часот;
– Wi-Fi низ цел хотел;
– Надворешен паркинг (резервација не е дозволена);

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден возрасни, Деца 7-14,99 години плаќа 0,60€ по лице на ден; Деца 0-6,99 плаќат 0,20€ по лице на ден (наплата се врши во агенција);

Услови:
– Деца до 0-6,99 години во присуство на две возрасни лица ГРАТИС;
– Деца 7-11,99 години во присуство на две возрасни лица плаќаат 15€ по дете;
– Трето и Четврто возрасно лице плаќаат 18€ по лице на ден;
– Доплата за вечера 10€ по лице на ден за возрасно лице, деца 7-12 години плаќат 7€ по лице на ден;
– За резервација е потребно 30% при резервација, остаток 21 ден пред патување;

Специјални попусти:
– 10% попуст за минимум престој од 3 ноќи;
– 15% попуст за минимум престој од 5 ноќи;
– 20% попуст за минимум престој од 7 ноќи;