Каде зеленилото од планината се вклопува со бескрајното синило на Егејот, на само 100 чекори од морето во Скала Потамија – Тасос, островот со вековна историја, се наоѓаат студијата Барбара кои се наш сопствен закуп. Во големите простории со кујна и прибор за закуски можат да се сместат од 3 до 5 луѓе во зависност од изгледот на секоја соба. Тие исто така имаат ТВ, клима уред, купатило и пространи балкони со поглед на планина и море. Просторот на алејата е полн со зеленило, идеален за релаксирачки моменти. Сопствениците на студијата Барбара ви ветуваат незаборавен одмор.
Капацитет и услуги:
ТВ, клима уред, кујна, купатило, балкон со поглед на планина и море, оддалеченост од морето 80 метри, паркинг, скара, бесплатен Wi – Fi интернет;
Многу блиску до студијата Барбара, постојат супермаркети, кафулиња, рибни таверни, ресторани, барови за забава и банкомати на 200 метри.

Дополнителни информации 

Studios Barbara – Skala PotamiaЦена по соба
http://www.barbara-studios.gr/
на 50-80m од плажа
ТерминУслугаКлима уредWi-Fi ИнтернетStudio 1/2 + 1
31.05 – 07.06.247 ноќевањадоплата 7 еур на денБЕСПЛАТНО169 €
07.06 – 14.06.247 ноќевања219 €
14.06 – 21.06.247 ноќевања289 €
21.06 – 28.06.247 ноќевања329 €
28.06 – 05.07.247 ноќевања399 €
05.07 – 12.07.247 ноќевања429 €
12.07 – 19.07.247 ноќевања509 €
19.07 – 26.07.247 ноќевања529 €
26.07 – 02.08.247 ноќевања529 €
02.08 – 09.08.247 ноќевања529 €
09.08 – 16.08.247 ноќевања529 €
16.08 – 23.08.247 ноќевања529 €
23.08 – 30.08.247 ноќевања529 €
30.08 – 06.09.247 ноќевања369 €
06.09 – 13.09.247 ноќевања309 €
13.09 – 20.09.247 ноќевања219 €
20.09 – 27.09.247 ноќевања189 €

Цената вклучува:

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

* Користење на Wi-Fi

* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Цената не вклучува:

* Туристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

* Превоз 

* Патничко осигурување

* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

Напомена:

* Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

* Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

* Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

* Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 

* За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија – Тасос – Македонија :

• Скопје 60€         • Штип 70€

• Велес 60 €         • Радовиш 70€

• Неготино 60€ • Струмица 70€

• Граничен премин 60€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

* Задолжителна доплата за траект 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,99 години