ЛОКАЦИЈА:

20 метри од плажа.

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ:

Хотелот е реновиран во 2016/2017 година.КАПАЦИТЕТ: • 5-катна зграда со лифт
• 63 double rooms (макс. 2+2 лица, 18-22 m²).  Туристите на возраст помеѓу 2 – 11.99 години се сметаат за деца од страна на хотелот.

ОПИС НА СОБИ

Double room:
• централна климатизација
• сателитска ТВ
• Wi-Fi во собите (бесплатно)
• мини бар (доплата)
• телефон (доплата)
• бања со туш и фен
• средување на соба – дневно
• промена на постелнина – два пати неделно
• промена на крпи – 3 пати неделноХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ:• Ресторан
• Wi-Fi во лоби (бесплатно)
• Сеф (доплата)
• услуга во соба
• продавница
• перална (доплата)
• необезбеден  паркинг (бесплатно )
• домашни миленици не се дозволениСпорт и рекреација:Бесплатно
• Отворен базен
• Фитнес Доплата
• билијард
• мини фудбал
• Масажа
• Сауна
• Интернет кафе

За деца:
• Детско креветче (бесплатно)
• висок стол
• детски базен
• детско игралиште
• електронски игри

Плажа:
• градска песочна плажа; чадори за сонце, лежалки – доплата
• покрај базен: чадори за сонце, лежалки – бесплатно

ЦЕНОВНИК

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Туристичка такса:

  • 1,1 еур по лице на ноќ за возрасен (12+г.)
  • 0,6 еур по лице за ноќ за деца (2-11,99г.)

Репрезентативна Такса:

  • 1 еур по лице на престој за возрасен (12+г.)
  • 0,5 еур по лице на престој за деца (2-11,99г.)

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.