Локација: Вилата се наоѓа во новиот дел на Сарти, попознат како плажата Сарти Бич, во средина идеална за пријатен и релаксирачки одмор. Само шеталиштето ја дели вилата од песочниот дел на плажата, каде што влезот во морето е постепен, погоден за семејства со мали деца. Од Центарот на Сарти е одалечена на 1,7км.

Сместувачките капацитети се дизајнирани за сместување од две до четири лица. Голем број студија/апартмани имаат директен или страничен поглед на море, поглед на градина, еко студија кој немаат поглед, а секое од нив има комплетно опремена кујна, бања/тоалет, тераса или седење, ТВ, WiFi интернет и клима (се доплаќа на лице место од 5е на ден) .

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На ПРОМО цените не следува попуст , првите 3 и последните 2 термина се промо цени.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2022

ПериодНоќ.Стд 1/2 еко1/2 PV1/2 ssv1/3 еко1/3 градина1/3 пог.море1/4 пог. Море
22.05-29.05.202277989998999119139
29.05-05.06.20227109119129119129159179
05.06-12.06.20227139159169159169199209
12.06-19.06.20227219249269249269289309
19.06-26.06.20227259289299289299299339
26.06-03.07.20227309339359339359369399
03.07-10.07.20227339369389369389399439
10.07-17.07.20227379399419399419439469
17.07-24.07.20227379399419399419439469
24.07-31.07.20227379399419399419439469
31.07-07.08.20227379399419399419439469
07.08-14.08.20227379399419399419439469
14.08-21.08.20227359369389369389409469
21.08-28.08.20227309339329339329369399
28.08-04.09.20227259279289279289319359
04.09-11.09.20227179189199189199219249
11.09-18.09.20227149159169159169179209
18.09-25.09.20227899910999109119139

Првите 3 и последните 2 смени се промо и на нив не следува попуст

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

 • -Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:

 • -3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-45еур
 • -2:30 Прилеп (Лукоил) – 45еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • * попустите не може да се комбинираат,
 • * Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со родител,
 • * Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • * Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • * Важат Општите услови на СКТМ.
[contact-form-7 404 "Not Found"]