Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Хотел Медите е сместен во мирниот дел на Сандански и нуди уникатен панорамски поглед кон градот. Составен е од главна зграда со 5*, помошна зграда Апарт Медите со 3* и посебен комплекс на луксузни вили со 5*.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

  • Ноќевање
  • Паркинг, сеф на рецепција
  • Туристичка такса

Доплата за ПОЈАДОК на шведска маса : возрасен – 9€ | дете – 5

Доплата за користење на базени и сауна парк во Спа Хотел Медите 5* : 18€ по човек на ден дете – 8

Во цената не е вклучена туристичка такса – доплата 1€ по лице на ден