СТРИМОН ГАРДЕН СПА ХОТЕЛ 5*   – Ќустендил

РЕДОВНИ ЦЕНИ

Дадените цени се за соба по пакет и вклучуваат:

 • Сместување на соодветниот број ноќевања со вклучени појадоци на блок маса и вечери по специјално селектирано тристепено мени или ручек и вечера по специјално селектирано тристепено мени
 • Соба за игри со аниматор
 • Бесплатен наем на велосипеди (со предходна резервација )
 • Пристап до затворен минерален базен , SPA & Wellness (Римска бања, Финска сауна, инфрацервена сауна, парна бања, контрастен базен, топла релакс лежалка , релакс зона со топли легла)
 • Фитнес сала
 • Паркинг
 • Wi-Fi

Услови за плаќање и откази:

 • Плаќање со 5% попуст од дадените цени при 100% плаќање во рок до 3 дена од потврда на резервацијата
 • За откази , направени во период по-мал од 7 дена пред датата на сместување се задржуваат 50% пенали

Напомени:

 • Понудата е валидна во период Недела – Четврток од 15.10.2019 г. до 30.11.2019 г
 • Лицата коишто имаат клубни карти „Стримон Гарден“ и „Белчин Гарден“ не користат попуст од пакетните цени
 • Понудата не е валидна за време на национални празници и специјални дати, за кои има други пакети

Туристичка такса се доплаќа дополнително на 0,5 евра по лице на ноќ

ЦЕНИ ЗА ПОВЕЌЕ НОЌЕВАЊА

Цените се дадени во евра по соба на ноќ и вклучуваат:

 • Ноќевање со вклучен појадок
 • Користење на затворен минерален базен, SPA & Wellness (Римска бања парна бања, Финска сауна, инфрацрвена сауна, контрастен базен, топла релакс лежалка, релакс зона со топли лежалки)
 • Фитнес сала
 • Бесплатен паркинг и
 • Интернет (Wi—Fi)

Општи услови:

 • Деца од 0 до 6 г. на дополнително легло — бесплатно
 • Деца од 6 до 14 год. на дополнително легло — 15,4 евра на ноќ
 • Возрасен на дополнително легло — 25,64 по лице на ноќ
 • Доплата за доцна одјавување ако има можност од 12:00 до 18:00 часот — 50% од цената на соодветното сместување
 • Доплата за доцно одјавување (доколку има можност ) после 18:00 часот — 100% од цената на соодветното сместување
 • Доплата за HB: 15,4 евра за возрасен и 7,7 евра за дете до 14 години
 • Цените за долг престој не се валидни за време на национални празници и специјални дати, за кои има други пакети

Туристичката такса се доплаќа дополнително во размер на 0,5 евра по лице на ноќ

[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]