Вилата “КЛЕОПАТРА“ е модерна вила, лоцирана е на самата плажа, стандардно опремена вила. Секоја соба има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар додека во апартманите има голем фрижидер и голем ел.шпорет со фурна.
Секоја соба има стандардно купатило и WC.Секоја соба има клима уред и  TV.Вилата има безжичен интернет и голем паркинг кој функционира на прво слободно место. 

Цените за термините (21.05; 28.05; 04.06; 03.09;10.09 и 17.09.) означени со ѕвездичка * се пакет аранжмани и се дадени по лице за 7 ноќи со вклучен превоз

Останатите цени се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќи
За пакет аранжман во апартман потребни се минимум две суми/лица, трето, четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат.
За патување со сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

НАПОМЕНИ:

 • За рана резервација се уплаќа аванс од 50% веднаш, остатокот 21 ден пред поаѓање.
 • Попустите за рана резервација не важат за пакет аранжманите (термините означени со ѕвездичка)
 • Превозот ги остава патниците до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане. 
 • Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денари (1€=62ден). 
 • За уплата за два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена. 
 • На акциски попуст или на смена со ѕвездичка на втората смена не се одобрува попуст за два последователни термини. 
 • Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник не се менува цената на веќе договорените услуги. 
 • Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови на патување. 
 • За валидна резервација се смета само резервација со уплата на 30% од вкупната вредност на аранжманот. 
 • Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна 21 ден пред поаѓање. 
 • Во случај на веќе уплатен аранжман со попуст или рана резервација, средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето.
 • Во случај на направена штета во студијата, сопственикот на вилата има право да наплати на лице место за истата. 
 • Агенциајата не е одговорна за квалитетот и брзината на интернет конекцијата. 
 • Доплата за туристичка такса (о.5еур од соба од ноќ) се врши во агенција.
 •  Апартманите и студијата имаат крпи за лице и тело, тоалетна хартија и сапун.
 • Чистење на студијата и промена на постелнина 2 пати во текот на престојот.
 • Користење на клима и WI-FI е бесплатно.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

 • 45 € за возрасни – повратна карта;
 • 35€ за деца до 12 години – повратна карта;
 • 35 € за возрасни или деца – карта во еден правец
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште
ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД
ГрадМесто на тргнувањеВреме
КумановоБензинска пумпа Макпетрол03:15 часот наутро
СкопјеСпортска сала Борис Трајковски04:00 часот наутро
ВелесМотел Македонија04:30 часот наутро
ШтипНова Пошта04:00 часот наутро
НеготиноБензинска пумпа Макпетрол05:00 часот наутро
ГевгелијаБензинска пумпа Окта-Шимов06:00 часот наутро
ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР – 20 € ПО ЛИЦЕ – ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА
ПрилепБензинска пумпа Лукоил04:00 часот наутро
БитолаСпортска сала03:15 часот наутро

ОПИС НА АПАРТМАНИ

Високо приземје
АПАРТМАН БР. 1 (1/2)+(1/2) 4 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на високо приземје. Во кујната има еден поединечен стандарден кревет и еден кревет на извлекување. Кујната е опремена со голем ел.шпорет и рерна,голем фрижидер и комплетен кујнски инвентар.Во кујната има Тв .Спалната соба има еден дупол кревет (француски).Апартманот има плакар за алишта и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Излегува на тераса со страничен поглед на море.
Први кат
АПАРТМАН БР.3 (1/2) +(1/2) 4 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на први кат.Во кујната има еден поединечен стандарден кревет и еден кревет на извлекување.Кујната е опремена со голем ел.шпорет со рерна,голем фрижидер и комлетен кујнски инвентар.Во кујната има маса за ручавање, ТВ и клима уред.Спалната соба е со дупол кревет (француски),плакар за алишта.Има сопствено купатило и ВЦ. Апартманот излегува на тераса со страничен поглед на море.

Error: Contact form not found.