Вилата “Такис и Марија“ е убава, стандардно опремена вила и се наоѓа на 50 метри од море. Пред влезот на вилата има мало паркче со играчки за најмалите. Секоја соба има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар, купатило и вц, спална соба, тераса, тв, клима уред и wi-fi конекција.
Координати: 40.400154, 23.878526

КОРИСТЕЊЕТО НА ПАРКИНГ, КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО

ВИЛАТА ИМА ПАРКИНГ (ГОЛЕМ) И ГОСТИТЕ ГО КОРИСТАТ НА ПРИНЦИП ПРВО СЛОБОДНО МЕСТО

 TAKIS I MARIA ЈЕРИСОС
ТЕРМИННАЕМАпартман бр.1 и 2Студио 1/3
14.05.20237 ноќи*9979
21.05.20237 ноќи*11999
28.05.20237 ноќи*129119
04.06.20237 ноќи*139129
11.06.20237 ноќи309289
18.06.20237 ноќи319299
25.06.20237 ноќи339319
02.07.20237 ноќи379359
09.07.20237 ноќи399379
16.07.20237 ноќи399379
23.07.20237 ноќи409389
30.07.20237 ноќи409389
06.08.20237 ноќи409389
13.08.20237 ноќи399379
20.08.20237 ноќи369349
27.08.20237 ноќи359339
03.09.20237 ноќи*149139
10.09.20237 ноќи*139129
17.09.20237 ноќи*129119

ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАНИ  ЗА 7 НОЌИ

 • За пакет аранжманот во студио или апартман потребни се минимум 2 лица;
 • трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 – 12 години;
 • дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
 • за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА , НЕ ВАЖАТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ (СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЅВЕЗДИЧКА (*) ВО ТАБЕЛАТА)

ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

НАПОМЕНИ: 
 • ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
 • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
 • ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
 • КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
 • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
 • КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
 • ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ ИЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА)  САМО,ДОКОЛКУ  ГОСТИНОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;
 • МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА
 • ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА И АПАРТМАНИТЕ  , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;
 • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА
 • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;

СТУДИЈАТА:

 • ИМААТ САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА
 • НЕМААТ ПЕШКИРИ
 ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ
 • 40€ за возрасни – повратна карта.
 • 25€ за деца до 12 години – повратна карта.
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште.
ОПИС НА ВИЛА:

Апартман број 1
(1/2+1/2+1) – 4 лица + 1
Апартманот располага со една спална, кујна и купатило со WC. Во спалната соба има два поединечни кревети и креветче на спуштање за дете до 12 год., плакар за алишта. Во кујната кревет единечен кој се спушта и можат да спијат 2 лица помали, овде има маса со столици, TV и клима уред.Се излегува на тераса. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со 2 рингли,аспиратор и фрижидер. Oд кујната се излегува на тераса на која има маса со столици и има поглед кон двор.

Апартман број 2
(1/2+1/3) – 5 лица
Апартманот располага со една спална, кујна и купатило со WC. Во спалната соба има еден дупол кревет и еден поединечен кревет, плакар за алишта и се излегува на тераса. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две рингли,аспиратор, фрижидер и клима уред. Во кујната има два поединечни кревети на спрат на кој можат да спијат двајца возрасни ило две деца овде има маса со столици, TV. Од кујната се излегува на тераса на која има маса со столици со поглед кон двор.

МЕСТО И ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ:
ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД:
ГрадМесто на тргнувањеВреме
КумановоБензинска пумпа Макпетрол03:15 часот наутро
СкопјеСпортска Сала Борис Трајковски04:00 часот наутро
ВелесМотел Македонија04:30 часот наутро
БитолаСпортска Сала03:15 часот наутро
ПрилепБензинска Лук Оил на влезот04:00 часот наутро
НеготиноБензинска пумпа Макпетрол05:00 часот наутро
УдовоБензинска пумпа Макпетрол05:00 часот наутро
ГевгелијаБензинска пумпа Окта-Шимов06:00 часот наутро
ШтипНова Пошта04:00 часот наутро

Error: Contact form not found.