Куќа “Soula” се наоѓа на одлична местоположба, на само 50 метри од прекрасната песочна плажа. Куќата располага со четири студија и два апартмани. Користење на клима уред и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Вилата има сопствен уреден двор и паркинг веднаш пред вилата.

Апартманите и студијата се опремени со мала стандардно опремена кујна со сите потребни елементи, додека во апартманите има големи фрижидери и голем електричен шпорет со рерна. Сите имаат клима уред, ТВ и располагаат со стандардни тоалети со туш

Попуст – 22 % за 50 % уплата заклучно со 02.12.2023 (Сабота)
И целосна доплата заклучно со 09.03.2024 (Сабота)

1.Вонсезонски цени

ТерминНоќевања1/2 студио(бр. 4 и 5)
задолжително
плаќаат 2 лица
1/2 студио (бр. 3 и 6)
задолжително
плаќаат 2 лица
1/4+2 апартман(бр. 1 и 2)
задолжително
плаќаат 3 лица
26/05-02/067899999
02/06-09/067109119119
09/06-16/067139149149
16/06-23/067169179179
23/06-30/067179199189

* цена по лице со вклучен превоз

2.Сезонски цени

ТерминНоќевања1/2 студио (бр. 4 и 5)1/2 студио (бр. 3 и 6)1/4+2 апартман(бр. 1 и 2)
30/06-07/077409439599
07/07-14/077429459629
14/07-21/077449499669
21/07-28/077449499669
28/07-04/087449499669
04/08-11/087449499669
11/08-18/087449499669
18/08-25/087449499669
25/08-01/097439479649

 * цена за наем на апартман или студио

3.Вонсезонски цени

ТерминНоќевања1/2 студио (бр. 4 и 5)
задолжително плаќаат 2 лица
1/2 студио (бр. 3 и 6)
задолжително
плаќаат 2 лица
1/4+2 апартман(бр. 1 и 2)
задолжително
плаќаат 3 лица
01/09-08/097179189179
08/09-15/097139149149
15/09-22/097119139119
22/09-29/097899999

* цена по лице со вклучен превоз

НАПОМЕНИ: 
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ.
 • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман и студио ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:
 • За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еден правец 170 мкд. (35евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62 мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. Позавршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Т.А. НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Т.А.и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.