Остров Џерба

  1. Home
  2. Остров Џерба
Filter
Filter × Close

Hôtel Djerba Castille 4* - Агнир

0.0

Хотелот Djerba Castille се наоѓа на песочна плажа опкружена со егзотични палми, погодна за

Hotel Palm Beach Club 4* - Мидун

0.0

Плажа

Директен пристап до огромна прекрасна песочна плажа. Локација
<br

Sidi Mansour Resort & Spa 4* - Мидун

0.0

Хотел Sidi Mansour Resort & Spa се наоѓа во срцето на туристичката област на островот Џерба, на

Royal Karthago Resort 4* - Мидун

0.0

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ Плажа  Подгответе се за уникатни моменти на плажата на хотелот, ситен песок и

Vincci Safira Palms 4* - Зарзис

0.0

Хотелот Vincci Safira Palms 4* е рај во Зарзис, во југоисточниот дел на Тунис. Единствена можност да

Hotel Eden Star 3* - Зарзис

0.0

Хотелот Eden Star се наоѓа на морскиот брег во срцето на морска оаза, во туристичката област

Meninx Hotel 3* - Мидун

0.0

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ Локација  Хотел Клуб Менинкс Џерба е хотел на плажа лоциран на 3 км од градот

Cedriana Hotel 3* - Мидун

0.0

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ Плажа  Песочната плажа се наоѓа на 300м од хотелот. Чадори, лежалки -

Dar Jerba Zahra 3* - Мидун

0.0

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ Плажа  Сопствена, песочна плажа со бесплатни чадори и лежалки, пешкири за плажа