Октомври

  1. Home
  2. Октомври
Filter
Filter × Close

Manastir Tumane - 02.10.2022

0.0

01.10.2022 Поаѓање од Прилеп во 22.00 ч  со автобус преку г. п. Табановце 02.10.2022 пристигнување

Чешме - 11 Октомври

0.0

Атрактивното и светски познатото летувалиште Чешме е најзападниот приморски град во Турција,

Бурса - 11 Октомври

0.0

Бурса се наоѓа во северозападниот дел на Анадолија на падините на планината Улудаг висока околу

Санторини - 11 Октомври

0.0

Монденски, незаборавен, традиционален...остров кој ќе ве остави без здив, најромантичниот остров на

Есен во Италија - 07.10 - 12.10.2022

0.0

КАПРИ – СОРЕНТО – АМАЛФИ –

САЛЕРНО – ПОСИТАНО – АЛБЕРОБЕЛО 07.10.22 Поаѓање на групата

Врњачка Бања - 11 Октомври

0.0

Програма на патување: 08.10.2022 (Сабота)<br

Location: Vrnjačka Banja, Serbia

Сараево & Мостар - 11 Октомври

0.0

07.10.22 Поаѓање за Сараево во 20 ч од Прилеп преку граничниот премин Табановце па низ Србија со

Location: Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

Hotel & Apartments Kraljevi Čardaci 4* - Копаоник

0.0

Комплексот Кралеви Чардаци се наоѓа во националниот парк Копаоник, на 1450м надморска височина,

Location: Aparthotel Kraljevi Čardaci, Serbia

Алпска Есенска Приказна - 06.10 - 12.10.2022

0.0

ЛАГО ДИ ГАРДА-МОНТРО-ЛОЗАНА – ЖЕНЕВА-БЕРН-БАЗЕЛ-ЛУЦЕРН-КОНСТАНЦ-ВАДУЗ-ЛУГАНО-КОМО 06.10.2022г.

Location: Ljubljana, Slovenia

Paris - 11 Октомври

0.0

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 09.oктомври (недела)

СКОПЈЕ – ПАРИЗСостанок на групата на

Location: Paris, France