VICEROY 5* KOPAONIK                                         www.viceroyhotelsandresorts.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Тип на сместувањеЛица бр.01.12-28.12.202328.12-08.01.202408.1-25.02.202425.02-31.03.2024
 Без БалконСо БалконБез БалконСо БалконБез БалконСо БалконБез БалконСо Балкон
NEST ROOM2За проверка на цена исклучиво во агенција! 
Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација! 
KING ROOM2
DOUBLE QUEEN2/4
KOPAONIK SUITE2/4
KARAMAN SUITE2/4
Минимум престој3533
Во цената е вклучено:–       Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)–       Користење фитнес центар–       Користење базени на отворено со топла вода–       Користење детско катче–       WI-FI низ цел хотел–       Спа центар ( парна бања, сауна и затворен базен) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЗАКАЖУВАЊЕ НА ТЕРМИН.
Доплати:–       Туристичка такса 1 за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )–       Доплата за вечера 30 по лице на ден–       Доплата за 3-то лице во соба 50 дневно–       Доплата за домашно милениче 20€ на ден до 15kg. (задолжителна претходна најава)
Услови за деца :–       Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС–    
   Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители 50% попуст–     
  Деца 2-14 години можат да го користат искличиво само базенот во присуство на родител во период 10:00-15:00h
Дополнителни услуги:–       Хотелска гаража 20€ по возило на ден
Забелешка:–       Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет
Политика за откажување:
–       До 31 дена пред Chek In откажување без пенали
–       Од 30-0 дена пред Chek In 100% пенали
–       Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.10.2023 20% ПОПУСТ за период на престој 10.12-20.04.2024
НАПОМЕНА:
– Попустот за рана уплата не важи за следните периоди:
29.12-02.01.2024 NEW YEAR
15.02-18.02.2024 ДРЖАВЕН ПРАЗНИК НА Р.СРБИЈА
03.03-06.03.2024 БИЗНИС ФОРУМ НА ЕУ