First Minute Deal

ХАЛКИДИКИ

 • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице.”
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања
 • Во мазонет ( Вила Палаис де Фурка) се наплаќаат три полни суми, четврто и петто лице плаќаат само превоз
 • Трето и четврто лице во АПП бесплатно сместување, плаќаат само превоз
 • Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.- 25 еур / 1.545 мкд
 • Цена за превоз за возрасен 35 еур/ 2.163 мкд
 • Вила Орама – доплата за клима 5 еур по соба на ден
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00ч
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

ПЛАТАМОНА / ЛЕПТОКАРИЈА / ПАРАЛИА / ВРАСНА

 • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице.
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 9 ноќевања
 • Трето и четврто лице во АПП бесплатно сместување, плаќаат само превоз
 • Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.- 25 еур / 1.545 мкд
 • Цена за превоз за возрасен 35 еур/ 2.163 мкд
 • Вила Михалис, Вила Манос, Вила Ана Мариа, Вила Елизабет: доплата за клима 5 еур по соба на ден
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 06:00 часот
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

КРФ

 • Цените се дадени по лице за 7 или 9 ноќевања со вклучен превоз и карта за траект!
 • Смените на 25.05.2019 & 17.09.2019 не подлежат на попуст за рана резервација!
 • За сопствен превоз се одбива -25еур од цената по лице;
 • Трето лице бесплатно, плаќа само превоз (важи за Вила Бела Грециа);
 • Во апартман се наплаќаат три полни суми, четврто лице – бесплатно, плаќа само превоз (важи за четирикреветни соби во Вила Ники и Вила Анестис);
 • Цена за превоз: возрасен 75еур, дете од 2-11.99 години 55еур;
 • Користење на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, последниот ден се напуштаат во 09:00 часот (локално време);
 • Доплата за користење на клима 6 еур на ден (се плаќа на локално);
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска станица, еден ден пред наведените датуми во 22:00 часот;
 • Враќање последниот ден во вечерните часови;

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ

 • Состанок на групата 30 минути пред поаѓање на Главна Автобуска станица Скопје (перон 1 или 2)”
 • Патување за наведената дестинација преку Граничен премин Богородица (Гевгелија) или Граничен премин Меџитлија (Битола) за островот Крф
 • Пристигнување и сместување во одбраните капацитети • Денови на престој (7 или 9)
 • Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред)
 • Поаѓање кон Македонија во попладневните часови
 • Пристигнување во вечерните часови на Главна Автобуска Станица Скопје

ОПШТИ УСЛОВИ

 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.”
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување;
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум! За сопствен превоз, попустот се намалува за 5%;
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла т.е исклучиво оние лица кои се впишани на ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување повеќе лица од дозволеното, агенцијата или партнерот на истата има право да не ги смести лицата или да побара одреден финансиски надомест;
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости;
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците. Сопствениците на вилите имаат право да побараат одреден паричен надомест за причинетата штета. При сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНА проверка на состојбата на собите!
 • ПОПУСТОТ НЕ СЕ КОМБИНИРА СО СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА (цени означени со црвена боја)!
 • Агенцијата организира превоз со придружник – пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување/паркирање на автобусот;

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ

 • Агенцијата/претставникот не се задолжени за транспорт на багажот на патниците од автобус – сместувачки капацитет;
 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на брзина на интернет во било кој од наведените сместувачки капацитети во понудата;
 • Доплата на туристичка такса во сместувачките капацитети (0.5 – 3 еур по соба на ден)
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute! Претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на било какви промени во цената;
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на, побарајте ги во агенцијата;
 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур =61.8 мкд.)