Локација : во близина на ски лифтовите
Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

YANAKIEV 4* – Боровец
www.hotel-yanakiev.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019
Доплата за поглед на планина : 5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.
Дополнителни услови : 
 Деца до 5.99 год. – бесплатно
 Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
 Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман – 8€ на ден
 Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст
 Возрасен на дополнително легло во апартман – 15€ на ден
 Дете до 12.99 год. на редовно легло – се наплаќа за еднокреветна соба
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]