Локација: Од центарот на Хамамет е оддалечен 7 км, од Набела 12 км. Трансферот од аеродромот во Тунис трае околу еден час. Хотелот има три згради, а 2009 година е обновен целосно.Околу хотелот има развиена туристичка зона со многубројни продавници,кафулиња и ресторани.

Сместување: Хотелот располага со 447 соби распоредени во три згради.Собите се конформни,климатизирани,модерно наместени ,со купатила,со балкони,САТ ТВ,фен,телефон,сеф(со доплата),мини бар(на барање и со доплата.

Хотелски содржини: Хотелот припаѓа на Шпанскиот ланец на хотели „Vincci“.Хотелот го карактеризира добра кујна,љубезен персонал и многу содржини.На гостите на располагање им е рецепција ,менувачница,банкомат,главен ресторан,три тематски ресторани,

Спорт и забава: Располага со три бара,два отворени и затворени базени,детски базен,детски клуб и СПА центар.За дневната анимација се грижи професионален аниматорски тим. 

Плажа: Хотелот директно излегува на убава песочна плажа во Северен Хамамет.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Директен авионски лет на релација Скопје – Монастир – Скопје, со вклучен чекиран багаж до 20кг.

» Аеродромски такси и сигурносни такси.

» Сместување на All Inclusive концепт според резервираниот термин

» Организиран групен трансфер аеродром – хотел – аеродром (На барање, со доплата може да биде организиран приватен трансфер).

» Локална асистенција и Услуги на претставник на организаторот.

» Организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» туристички таккси – се плаќаат на рецепција во хотелите (2 TND за хотели со 3*, односно 3 TND за хотели со 4* и 5* по лице од ден. (1 EUR = 3,3 TND) 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции…), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување. 

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. “

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Агенцијата не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување

Error: Contact form not found.