Се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1 / 2  и  1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена мини кујна и клима. Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.


 ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ОСОБА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 01.03.2023


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД

 период1/2 стд1/4стд1/4+1 апп1/6 апп
120.06-29.06140130120110
229.06-08.07150140130120
308.07-17.07165155145135
417.07-26.07185175165155
526.07-04.08205195185175
604.08-13.08205195185175
713.08-22.08195175165155
822.08-31.08165175145135
931.08-09.09150140130120
1009.09-18.09140130120110
 • Цените се дадени по особа за 9 ноќевања со вклучен превоз.
 • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противредност ( 1 евро=62 ден)
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
 • За патување со сопствен превоз цената се намалува за 10 евра. 
 • Сместување во студио 1 / 4 минимум 3 лица ,
 • во апп 1 / 4 +1 минимум 4 лица ,
 • во апп.1/6 минимум 5 лица ,
 • преку дозволениот број на кревети може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

Поаѓање за Црна Гора:

 • Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
 • –          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
 • –          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
 • –          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 • –          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   
 • Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)
 • НАПОМЕНА
 • – За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%,
 • – Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

 • – Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 • – Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот.

 • – ТА не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 • -При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се цената на веќе договорената услуга.

 • – За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата 01.04.2023.
 • – За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 • – Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 • – Во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 • – Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.


Error: Contact form not found.