https://www.vilatrag.rs/
Цени НА БАРАЊЕ

Во цената е вклучено:

 • – Сместување на база Полупансион (појадок и вечера);
 • – Надворешен паркинг (лимитиран капацитет);
 • – Секојдневно чистење на соби;
 • – Трансфер на релација вила Траг-Ски Центар- вила Траг (распоред истакант на рецепција);
 • – Wi-Fi;

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС;

Попусти и Доплати:

 • – Деца до 3,99 години со 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
 • – Деца 4-11,99 години со 2 полноплатежни лица 50% попуст;
 • – Трето возрасно лице во Студио 50% попуст;
 • – Четврто возрасно лице во Апартман 50% попуст;
 • – Петто возрасно лице во Комфорт Апартман 50% попуст;
 • – Шесто возрасно лице во Мазонета 50% попуст;

Начин на резервација:

 • – При резервација се остава 30% депозит, осатокот се доплаќа на 15 дена пред почетокот на аранжманот;
 • – Цените се дадени во EUR, уплата се врши во денарска противредност по курс 1€=62 Денaри;

Услови за откажување:

 • – 30% од вкупната вредност на аранжманот ке бидат наплатени дополку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот;
 • – 80% од вкупната вредност на аранжманот ке бидат наплатени дополку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот;
 • – 100% од вкупната вредност на аранжманот ке бидат наплатени дополку се откаже 8-0 дена пред почетокот на аранжманот;
 • – Доколку гостинот го напушти хотелот порано од предвидениот датум на заминување, неискористените средства не се рефондираат;

Ковид политика:

 • – Хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај:
 • – Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се однесува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • – Затварање на граници

[contact-form-7 404 "Not Found"]