Вила Теа се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плажата во Калитеа, на левата страна од главната улица која води до Полихроно. Вилата се состои од 2+1 студија и 1/3+1 студија. Сите нејзини соби гледаат кон море и се лоцирани на приземје или прв спрат. Паркинг е дозволен пред самата вила но не е препорачливо бидејќи на 30м од вилата има место за паркинг на самата улица и е бесплатен.

Наспроти вилата има продавници, ресторани, гиро, голем маркет Мазутис, фурна, продавници за сувенири, бунди, бижутерии и летна опрема.

Студијата 2+1 имаат капацитет за 2 возрасни лица + 1 дете, и одредени соби можат да примат 3 возрасни лица, но да се има во предвид дека брачното легло е со помали димензии. Студијата располагаат со брачно легло со помали мерки на кој би спиеле возрасен и дете и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон со поглед на море, клима без доплата, ТВ и wi-fi.

Трокреветните студија имаат 3 легла, т.е едно поголемо во димензии од стандардно 90см легло, и две стандардни легла. Капацитетот на овие студија е 3 возрасни лица или 2 возрасни со 2 деца од кој едното ( до 6 години ) спие со родител на поголемото легло. Сите студија имаат балкон со поглед на море, сопствен тоалет, мини кујна со прибор за готвење и јадење, плазма тв, клима и wi-fi.

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

ВИЛА ТЕА – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ПериодНоќ.Студио 2 возр + 1 детеСтудио 3 возр +1 детеКоментар
21.05-28.05.2023799109Промо цена
28.05-04.06.20237149169Промо цена
04.06-11.06.20237179209 
11.06-18.06.20237269289 
18.06-25.06.20237339359 
25.06-02.07.20237379399 
02.07-09.07.20237489509 
09.07-16.07.20237489509 
16.07-23.07.20237489509 
23.07-30.07.20237569589 
30.07-06.08.20237569589 
06.08-13.08.20237569589 
13.08-20.08.20237539579 
20.08-27.08.20237449469 
27.08-03.09.20237409419 
03.09-10.09.20237299319 
10.09-17.09.20237269289 
17.09-24.09.20237209229Промо цена
24.09-01.10.20237139169Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

· Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице

· Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице

· Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице

· Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

· Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон– 40еур по лице

· Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице

· Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице

· Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур

· Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице

· Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45 еур по лице

  • · Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Прилеп
  • · Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
  • · Возрасно лице над 63год – попуст од 10еур

· Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
    * попустите не може да се комбинираат,
  • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
  • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
  • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
  • *Важат Општите услови на СКТМ 

Error: Contact form not found.