Вилата „Sole A Mare“ се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили меѓу изобилство продавници, со фронталниот дел поставена кон фонтаната која е обележје на градот и кон пристаништето. Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ е оддалечена околу 300 метри.

-15% попуст за целосна уплата до 31.јануари 2022 

 • Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз
 • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
 • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
 • Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
 • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

Напомена:

 • Вилата има двокреветни студија и четирикреветни апартмани на прв спрат кои имаат поглед на улица или директен поглед на море (во студијата и апартманите има дополнителни фотелји на расклопување).
 • Сите сместувачки капацитети се опремени со модерен мебел соодветен на хотелско сместување, кујни, телевизори и клима уреди чие користење е вклучено во цената.
 • Терасите се заштитени со тенди. Станува збор за совршено безбеден објект, а извонредната локација и квалитетот ја вбројуваат оваа вила меѓу топ понудите и за ова лето.
 • Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена.
 • Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет.
 • Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. 
 • Можност за организиран превоз по цена од 35 еур повратен билет, деца од 2 – 12 години – 25 еур

  Во сите студија и апартмани дозволено е сместување на толку лица колку што има кревети. 
[contact-form-7 404 "Not Found"]