ВИЛА СИРАГАСТ (прекрасна нова вила,трета година во употреба)на 30  40 м. од плажа, комфорни студија: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+ 2 студија (за две возрасни и две деца до 12 г.), и 1/2+2 апартмани-мазонетки (за 4  возрасни лица-две лица во дневна ,две лица на спрат-одделна соба),добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси, WI-FI.. Сите студија се со поглед кон море (стараничен или директен).

Можност за гостите за користење 2 лежалки и чадор со 20% попуст во ресторанот од вилата.. Користењето на климата е вклучена во цената.
Координати: 39.172313, 20.552489

Вила СИРАГАСТ
ПЕРИОДНоќ1/2стд1/3стд1/2+2стд1/2+1/2aпп-мазонета
04.06-11.067160180200220
11.06-18.067210220230250
18.06-25.067320340360390
25.06-02.077360380400430
02.07-09.077420440460490
09.07-16.077430450470 500
16.07-23.077440460480510
23.07-30.077450470490520
30.07-06.087450470490520
06.08-13.087450470490520
13.08-20.087440460480510
20.08-27.087420440460490
27.08-03.097320340360390
03.09-10.097250270290320
11.09-17.097190210230250
17.09-24.097150170190210

Цените се изразени во евра( 1евро=62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.
Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 05:00 Прилеп – Врахос; враќање во 14.00 Врахос – Прилеп.
Цена за превоз: 2800 ден – повратен билет. Деца под 14 г. = 1800 денари.

Напомена:

 • Задолжително патничко здравствено осигурување за аранжмани со организиран превоз
 • Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
 • Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч. по локално време.
 • Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.


Vrachos  Sirakgast Ionian Sea Appartments
Unnamed Road, 480 62 POST CODE , Greece

Error: Contact form not found.