ВИЛА СКАУТ I располага со двокреветни, трокреветни соби и четворокреветни апартмани. Секоја соба има клима, тоалет, фрижидер,тв, тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената .

– 15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2022

114.06-23.06180
223.06-02.07200
302.07-11.07220
411.07-20.07250
520.07-29.07250
629.07-07.08250
707.08-16.08250
816.08-25.08240
925.08-03.09220
1003.09-12.09200

   

ВИЛА   СКАУТ II располага со стандардно опремени соби со тоалет, клима,тв, фрижидер и  со тераса. Во својот сместувачки капацитет има трокреветни и четворокреветни соби. Kористење на клима уредот е вклучен во цената.

– 15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2022

114.06-23.06180
223.06-02.07200
302.07-11.07220
411.07-20.07250
520.07-29.07250
629.07-07.08250
707.08-16.08250
816.08-25.08240
925.08-03.09220
1003.09-12.09200
 •    * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ
 •    (9 ноќевања со појадок и вечера со вклучен превоз).
 • – Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот
 • – Второ дете до 12 год. ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра) за сместување во 1/3 соба
 • – Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот за сместување во ¼ соба
 • -Попуст за трето возрасно лице или дете над 12год – 20% попуст
 • – Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).
 • * Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
 • * Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место
 • Попустот важи за сместување со две возрасни лица

Поаѓање за Црна Гора:

 • Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
 • –          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
 • –          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
 • –          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 • –          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   
 • Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

НАПОМЕНА:

 •       Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 •       Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 •       Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 •       За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 •       Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 •       За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 •       ТА не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 •       При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 •       За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплатА ДО 01.04.2022
 •       За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 •       Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 •      Во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 •       Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.

Villa Scout I Gallery

Villa Scout I Gallery

[contact-form-7 404 "Not Found"]