ЛЕТО 2023

НЕОС МАРМАРАС- Вила „Santala

-15% попуст за целосна уплата до 26.12.2022

Ново во нашата понуда- Вилата Santala која се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија.  Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ вилата Santala е оддалечена околу 300 метри. Во приземјето на вилата се наоѓа слаткарница и пицерија. Располагаме со двокреветен апартман кој има поглед кон улицата и со четирикреветни апартмани кои имаат директен поглед на море. Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на втор спрат и се опремени со функционален мебел, кујни, телевизори и клима уреди чие користење е вклучено во цената (во четирикреветните апартмани има по два телевизора и две клими во секоја спална соба). Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи.Терасите се заштитени со тенди. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Вила „Santala“ – Неос Мармарас
Термин:Ноќи:1/2 апартманбр.11/4 апартман
(бр. 2,3,4)
1/4 апартман
(бр. 5)
20.05-30.05.202310250 €  (15.500)x45 (27.900)
30.05-09.06.202310350 € (21.700)x55 (34.100)
09.06-19.06.202310400 € (24.800)x60 (37.200)
19.06-29.06.202310500 € (31.000)22.06.2023-29.06.2023   (7 ноќи)525  (32.550) 750  (46.500)
29.06-09.07.202310550  (34.100)800  (49.600)800  (49.600)
09.07-19.07.202310600  (37.200)850   (52.700)850   (52.700)
19.07-29.07.202310600  (37.200)850   (52.700)850   (52.700)
29.07-08.08.202310600  (37.200)850   (52.700)850   (52.700)
08.08-18.08.202310600  (37.200)850   (52.700)850   (52.700)
18.08-28.08.202310600  (37.200)850   (52.700)850   (52.700)
28.08-07.09.202310450  (27.900)750  (46.500)750  (46.500)
07.09-17.09.202310350  (21.700)650  (40.300)650  (40.300)
17.09-27.09.202310300  (18.600)500  (31.000)500  (31.000)
27.09-01.10.20234120  (7.440)180  (11.160)180  (11.160)
  • – Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за ноќевања без вклучен превоз
  • – Туристичката агенција има право да ги продаде преостанатите капацитети по last minute понуда. Патникот нема право да бара рефундација доколку има разлика во цената
  • – Доколку патникот го откаже аранжманот кој го уплатил по early booking цена, се применуваат општите условите за отказ согласно потпишаниот договор за патување. Патникот не може да го користи истиот попуст за следен термин
  • – Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
  • – Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • – Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
  • – Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари
  • –  Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита-Никити-Неос Мармарас
  • – Тргнување од Скопје во 04.00 часот

– Цена на повратен билет –45 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 години-35 евра…Цена за билет во еден правец 30 евра; деца од 2-12 години- 25 евра. Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплата.

Напомена: Патниците се оставаат до најблиската локација до каде има пристап за превозното средство. Секој патник самостојно го пренесува својот багаж од автобусот до сместувачките капацитети. Багажот е ограничен на еден голем куфер и една мала патна торба по патник.

Апартман бр.1 (поглед улица)

Двокреветен апартман на втор спрат кое има еден дупли кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во издвоена просторија се сместени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има купатило со нормална големина. Терасата е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед кон улица.

Апартман бр.2 (поглед море)

Четирикреветен апартман на втор спрат кој има три простории. Во една просторија се издвоени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има две спални соби од кои во едната има еден дупли кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во втората спална соба има два единечни кревети, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Едната соба има излез на терасата која е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед кон морето. Има купатило со нормална големина. Напомена: Во апартманот се влегува преку првата соба која е спална соба.

Апартман бр.3 (поглед море)

Четирикреветен апартман на втор спрат кој има три простории. Во една просторија се издвоени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има две спални соби од кои во едната има еден дупли кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во втората спална соба има два единечни кревети, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Едната соба има излез на терасата која е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед кон морето. Има купатило со нормална големина. Напомена: Во апартманот се влегува преку првата соба која е спална соба

Апартман бр.4 (поглед море)

Четирикреветен апартман на втор спрат кој има три простории. Во една просторија се издвоени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има две спални соби од кои во едната има еден дупли кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во втората спална соба има два единечни кревети, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Едната соба има излез на терасата која е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед кон морето. Има купатило со нормална големина. Напомена: Во апартманот се влегува преку првата соба која е спална соба.

Апартман бр.5 (поглед море)

Четирикреветен апартман на втор спрат кој има три простории. Во една просторија се издвоени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има две спални соби од кои во едната има еден дупли кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во втората спална соба има два единечни кревети, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Едната соба има излез на терасата која е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед кон морето. Има купатило со нормална големина. Напомена: Во апартманот се влегува преку првата соба која е спална соба.

Error: Contact form not found.