Вила Сала лоцирана во Ксамил се наоѓа на 300м од плажа, до плажа има 5мин пешачење,располага со двор и 3 спрата со соби.

Собите се лоцирани на приземје, први и втор спрат.

На приземје се студиа за 3 и 4 лица и гледаат во градина, на прв и втор спрат се студиа за 2 и 3 лица. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, попустите не можат да се комбинираат

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2022

KSAMIL – VILLA SALA
ЦЕНА ПО ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ПериодНоќ1/2 ( стд за 2 лица)1/3 ( стд за 3 лица)1/3 Мезонет (за 3 лица)1/3 Апп приземје со одделена спална (за 3 лица)1/4+1 ( стд за 4 лица)Коментар
27.05-03.06.2022769798999109Промо цена
03.06-10.06.20227129139149159169Промо цена
10.06-17.06.20227169179189199209
17.06-24.06.20227189199209219229
24.06-01.07.20227209219229239249
01.07-08.07.20227259269279289299
08.07-15.07.20227299309319329339
15.07-22.07.20227299309319329339
22.07-29.07.20227299309319329339
29.07-05.08.20227299309319329339
05.08-12.08.20227299309319329339
12.08-19.08.20227299309319329339
19.08-26.08.20227289299309319329
26.08-02.09.20227259269279289299
02.09-09.09.20227169179189199209
09.09-16.09.20227149159169179189
16.09-23.09.20227129139149159169Промо цена
23.09-30.09.20227798999109119Промо цена

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Ќафасан: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 50€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Ќафасан:
Битола (Пред спортска Сала) – 50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 50€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 50€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -50€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -50€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

  • Сатници на поаѓање: 22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно
  • 22:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно
  • 21:30 h Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно
  • 23.20 h Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно
  • 00.00 h Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје)  трансфер до Битола
  • 01:00 h Битола– (автобуска станица Транскоп На перон)
  • 01.30h Ресен ( спроти автобуска станица ) Ресен
  • 02:00 h Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола)
  • 02.20 h Струга-(на кружниот тек на влезот)

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ 

[contact-form-7 404 "Not Found"]