Вила Рошела Саранда Б кат – (10 м од море) е сместена во најатрактивниот дел од Саранда, во непосредна близина на плажата Деми. Вилата Рошела нуди сместување  во 1/2 и 1/3 соби од А категорија, како и пространи апартмани (Б категорија) опремени со кујна, фрижидер, бесплатен WiFi, скара, градина и бесплатен сопствен паркинг. Секоја единица е опремена со големи тераси со поглед на море, сателитска ТВ со рамен екран,  приватна бања со када или туш, фен и тоалет. За дополнителна погодност, за сите гости на вилата, им обезбедуваме појадок и лежалки за на плажа ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА. Покрај квалитетот на самото сместување, близината на плажата, кафетериите, рестораните и многуте  продавници,  ќе уживате во прекрасниот поглед на море и магичниот залез на сонцето, кој  во Саранда е навистина романтичен.

ЦЕНА ЗА ЛЕТО 2022

Цени по соба /ноќевање со појадок за 7 ноќи/

термини1/2 соба (2 лица)1/3 соба (3 лица)1/4 студио (4 лица)1/4 апартман (4 лица)
27.05 – 03. 06698999109
03.06 – 10.067999109119
10.06 – 17.06169179189199
17.06 – 24.06219229239249
24.06 – 01.07259279289299
01.07 – 08.07299309319339
08.07 – 15.07319319329349
15.07 – 22.07369379389419
22.07 – 29.07369379389419
29.07 – 05.08369379389419
05.08 – 12.08369379389419
12.08 – 19.08369379389419
19.08 – 26.08369379389419
26.08 – 02.09329339349369
02.09 – 09.09259269279299
09.09 – 16.09199209219239
16.09 – 23.09169179189199

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:

 • 7 ноќевања со појадок
 • Користење клима уред
 • Користење безжичен интернет
 • Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Неспомнати услуги

Информации, услови, попусти
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
Лежалки и чадори на барање, по специјално намалени цени за гостите на вилата
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат
Термините кои се обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.
Важат Општите услови на СКТМ

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ  за Албанија: 

 • Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
 • Цени за Валона-Саранда-Ксамил  50 € возрасен
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

 • 23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
 • 23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
 • 23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
 • 00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
 • 01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
 • 02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
 • 03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
 • 03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
 • Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО : При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

[contact-form-7 404 "Not Found"]