Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.Вилата нема интернет. Вилата поседува двокреветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена кујна, ТВ и клима ( со доплата).

Попуст за резервации до 23 Март 2022- 15%

Попуст за резервации до 30 Април 2022- 10%

Villa Penelope – Skala Potamia            
терминБрој на ноќи1/2 студио стандард            
 мин. 2 лица            
27.05.20227*
вклучен превоз
 79 €            
03.06.20227*
вклучен превоз
  109 €            
10.06.20227*
вклучен превоз
  129 €            
17.06.20227*
вклучен превоз
   149 €            
24.06.20227*
вклучен превоз
    169 €            
01.07.20227
  
  179 €            
08.07.20227
  
    199 €            
15.07.20227
  
   229 €            
22.07.20227
  
 229 €            
29.07.20227
  
 229 €            
05.08.20227
  
  229 €            
12.08.20227
  
 229 €            
19.08.20227
  
189 €            
26.08.20227*
вклучен превоз
169 €            
02.09.20227*
вклучен превоз
149 €            
09.09.20227*
вклучен превоз
129 €            
16.09.20227*
вклучен превоз
109 €            
23.09.20227*
вклучен превоз
79 €            
Цените се дадени по лице за 7 ноќевања наем
Цените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз
            
Дополнителни информации            
* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба – бесплатно без помошен кревет      
*Дете 6-11.99г со 2 возрасни лица во соба – 30% попуст  (на дополнителен кревет)      
* клима – 5 евра по соба на ден (опционално)      
* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден         
* задолжителна доплата за “handling fee” на локалната агенција (се плаќа во агенција) – 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години    
* во собите има опремена мини кујна            
* доплата за автобуски превоз на релација Скопје – Тасос – Скопје – 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))  
* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз) 
*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)
* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со “Early booking” попусти)     
*
[contact-form-7 404 "Not Found"]