Локација:       На 20м.од  плажа, во непосредна близина на центарот.

Опрема: Студио–одвоена опремена кујна и соба со два или четири кревети, бања, ТВ,тераса. АПП –одделна спална соба со брачен кревет и кујна со четири кревета и опремена кујна, бања и тераса. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).
Клима уред: Доплата на лице место 3 еур од ден. Дел од собите  имаат страничен поглед море.

Вила PARADISO Aпартмани  Блок А – Пефкохори 2023

АПП –одделна спална соба со брачен кревет и кујна со четири кревета и опремена кујна, бања и тераса. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место 3 еурод ден. Дел од собите имаат страничен поглед море.

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/5АПП со страничен  поглед на море
27.05 – 03.067199 € промо
03.06 – 10.067319 €
10.06 – 17.067349 
17.06 – 24.067389 €
24.06 –  01.077429 €
01.07 – 08.077479 €
08.07 – 15.077519 €
15.07 – 22.077549 €
22.07 – 29.077549 €
29.07 – 05.087549 €
05.08 – 12.087549 €
12.08 – 19.087549 €
19.08 – 26.087519 €
26.08 – 02.097479 €
02.09 –09.097419 €
09.09 – 16.097349 €
16.09 – 23.097249 €
23.09 – 30.097189 

ЦЕНОВНИК ЗА 9 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/5АПП со страничен поглед на море
01.07 – 10.079609 €
10.07 – 19.079669 €
19.07 – 28.079669 €
28.07 – 06.089669 €
06.08 – 15.089669 €
15.08 – 24.089639 €

Локација:       На 40м.од  плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:   Трокреветни и четирикреветни студија

Опрема: Студио–одвоена опремена кујна и соба со два или четири кревети, бања, ТВ,тераса.
Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).
Клима уред: Доплата на лице место 3 еур од ден. Дел од собите  имаат страничен поглед море.

НОВО Реновирани соби 2023Блок Б

Реновираниот блок од еден од Paradiso Пефкохори се наоѓа на само 40-тина метри од плажа, се одликува со новопремени апартмани и студија од кои дел имаат и страничен поглед на море.

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1 /3 студио1/4 студио
27.05 – 03.067149€  промо169€ промо
03.06 – 10.067299 €319 €
10.06 – 17.067329 €349 €
17.06 – 24.067369 €389 €
24.06 –  01.077399 €419 €
01.07 – 08.077449 €469 €
08.07 – 15.077489 €509 €
15.07 – 22.077519 €539 €
22.07 – 29.077519 €539 €
29.07 – 05.087519 €539 €
05.08 – 12.087519 €539 €
12.08 – 19.0875153
19.08 – 26.087489 €509 €
26.08 – 02.097449 €469 €
02.09 – 09.097389 €409 €
09.09 – 16.097299 319 €
16.09 – 23.097229 249 €
23.09 – 30.097159 179 

ЦЕНОВНИК ЗА 9 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/3 студио1/4 студио
01.07 – 10.079589 €609 €
10.07 – 19.079659 €679 €
19.07 – 28.079659 €679 €
28.07 – 06.089659 €679 €
06.08 – 15.089659 €679 €
15.08 – 24.089629 €649 €

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ ЗА 7 и 9 НОЌИ.


Превозот се доплаќа

 Повратен превозЕден правец
Возрасен 45€35€
Деца од 02-12 год.35€25€
Деца до 2 год.Бесплатно (без седиште)Бесплатно (без седиште)

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).


НАПОМЕНА:

 • Во апартманитеи студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите и студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на СКТМ !

Error: Contact form not found.