Студиа “ПАНИЛАС” се наоѓа на само 15 метри од плажа и од пешачката патека. Студиата се целосно реновирани 2016год. и се наоѓат на 2 спрат. Сите студиа се опремени со мини шпорет, фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, тераса со гарнитура за седење и бања.

Студио бр. 1  3 единечни кревети, оделна нова кујна опремени со шпорет, голем фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица, ТВ, Wi-Fi интернет,  2 тераси  (од кујната со гарнитура за седење -поглед двор), купатил со туш. 

Студио бр. 2  4  единечни кревети (2 споени), нова кујна опремени со шпорет, голем фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица, ТВ, Wi-Fi интернет,   тераси   со гарнитура за седење – страничен поглед на море), купатил со туш.

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

Check in:      14:00h.
Check out:    09:00h.

Важна Напомена: За хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

Попусти:

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  15%.
Акцијата трае од  21 Јануари до 11 Февруари 2023

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  10%.
Акцијата трае од  11 Февруари до 01 Март 2023

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  5%.
Акцијата трае од  01 Март-30 Април 2023

ЦЕНОВНИК

ПериодНоќи1/3 1/4Коментар
21.05-28.05.2023799€119промо
28.05-04.06.20237139€159€промо
04.06-11.06.20237179€199€ 
11.06-18.06.20237269€289€ 
18.06-25.06.20237339€369€ 
25.06-03.07.20237369€399€ 
02.07-10.09.20237399€429€ 
09.07-16.07.20237439€469€ 
16.07-23.07.20237459€499€ 
23.07-30.07.20237459€499€ 
30.07-06.08.20237459€499€ 
06.08-13.08.20237459€499€ 
13.08-20.08.20237419€449€ 
20.08-27.08.20237379€409€ 
27.08-03.09.20237299€329€ 
03.09-10.09.20237229€259€ 
10.09-17.09.20237179€209€ 
17.09-24.09.20237129€149€промо
24.09-01.10.2023789€109€промо

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

 • 7 Ноќевања,
 • Интернет (Wi-fi)
 • Клима

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • Патничко осигурување,
 • Паркинг
 • Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во објектот).

 Цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз  Скопје-Халкидики (секоја Недела)време на поаѓањецена
Скопје – Дрводекор04;0040 €
Велес – (кружен тек на влезот-БП Макпетрол) 04;3040 €
Штип – (паркинг пред пошта), трансфер до Велес03;4055 €
Струмица – (БП Макпетрол кај нов кружен тек), трансфер до Удово05;0045 €
Неготино – (БП Неготино)05;0040 €
Удово – (БП Удово)05;4040 €
Граничен премин – (БП Шимов)06;0040 €
Цена по лице за превоз  Битола- Халкидики (секоја Недела)време на поаѓањецена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон05;0040 €
Прилеп – (БП Селида),  трансфер до Битола04;1540€
Струга – (Хотел Дрим), трансфер до Битола03;1545 €
Кичево – (БП Пуцко Петрол), трансфер до Битола03;4555 €
Охрид – (БП Лук Оил излез кон Битола), трансфер до Битола03;3045 €
Ресен – (спроти автобуска станица), трансфер до Битола04;1545 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

локално (грчко)  времемакедонско времелетовалиште
15:0014:00Калитеа
14:4514:00Полихроно
14:3013:30Ханиоти
14:1513:15Пефкохори

Час и место на поаѓање од Грција

Услови:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.
 • Попустите не може да се комбинираат.
 • Организаторот го задржува правото да ги продава своите капацитети преку понудата LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Страните кои платиле за аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надомест за разликата во цената.
 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Error: Contact form not found.