Никити Беј Апартмани е изградена 2014год. a сите соби се со нов мебел 2018/2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 250м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици – студија, распоредени на прв и втор кат од кои дел се трокреветни, а дел четворокреветни. Секое од студијата е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно)Wi-Fi интернет (бесплатно) и голема дворна неорганизирана површина. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг. Заради монденскиот карактер на самото гратче Никити, како и непосредната близина на некои од најубавите плажи на Халкидики, вилата е погоден избор како за фамилијарен одмор, така и за парови, млади и секаков тип на гости.

ПРОМО ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2021 ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Што е вклучено во цената

 • 7 ноќевања
 • -паркинг

Што не е вклучено во цената

 • -Организиран превоз
 • -Патничко осигурување
 • -Храна
 • -Индивидуални трошоци

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 •  За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 •  За отказ од 21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 •  За отказ од 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 •  За отказ од 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

ГОСТИТЕ СЕ ЧЕКИРААТ ВО ХОТЕЛОТ ТОРОНЕОС НА РЕЦЕПЦИЈА, ТАМУ ГИ ДОБИВААТ И КЛУЧЕВИТЕ ОД СОБИТЕ ВО ВИЛА НИКИТИ БЕЈ

 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 •  Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 •  Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 •  Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.За користење на организиран превоз се доплаќа 35е за возразен/ деца од 3 до 11,99 години 25е.
 • За дете до 2 години не се доплаќа ( не користи седиште )
 • За цените кои се со пресметан попуст и се означени со промо, важи целосна уплата
 • Ран букинг не се комбинира со други попусти
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај сопствениците)
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]