Vila Mozart се наоѓа во викенд населбата Копаоник на 7 км од ски центарот Копаоник. Сите соби се комплетно опремени со сопствено купатило, кујна, телевизот и WiFi интернет конекција. Комплексот работи услуга ноќевање во појадок. Поседува и сопствен паркинг. 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА ЕДНО ЛИЦЕ ЗА 3 НОЌЕВАЊА НА УСЛУГА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК (цената е за минимум двајца возрасни во соба)


15% ПОПУСТ НА СИТЕ ТЕРМИНИ ЗА УПЛАТИ ОД 30% ДО 01.11.2021 

Во цената е вклучено:

 • – 3 ноќевања на база услуга BB (ноќевање со појадок)
 • – Туристички пратител на групата

Во цената не е вклучено:

 • – Автобуски превоз
 • – Туристичка такса 1,10€ по лице по ноќевање, а за деца од 7-15 години се плаќа 0,50€ по лице по ноќевање (се плаќа на рецепција)
 • – Патничко осигурување

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

 • – Цена за превоз за возрасен е 40 евра, а за деца од 3-11,99 години е 30 евра
 • – Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор), враќање од Копаоник во недела 15:00 часот
 • – Цената за превозот важи за месец Декември, Јануари и Февруари 2022

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • – Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот. 
 • – Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • – Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • – Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце
 • – Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд
 • – Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
 • – Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
 • – За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
 • – Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
 • – За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • – За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • – Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 • – Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ