Полихроно се наоѓа на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун. Опкружено со бујна медитеранска вегетација,  долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.Уживајте заедно со целото семејство на убавото осветлено шеталиште покрај морето кое има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, пици и друга брза храна. Токму затоа оваа година ве покануваме во Полихроно, одберете си вила и уживајте заедно со вашето семејство и деца, покрај кристалното море како и многубројните продавници.

Вила Мескини се наоѓа на 120м од плажа и на 100м од центарот на Полихроно.

Располага со 7 апартмани, 4 на високо приземје и 3 на прв кат. Секој апартман е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Апартманите се со една  спална соба и со еден брачен кревет  и еден единечен кревет, а во кујната има кревет на спуштање на кој можат да спијат две деца до 11.99г. или еден возрасен. И еден апартман е со брачен кревет во спална и кревет на спуштање во кујна,  на кој можат да спијат две деца до 11.99г. или еден возрасен. Користењето на Wi-Fi  и клима е вклучено во цената.  (во Јули и Август е вклучена во цена, а во Јуни и Септември се доплаќа).

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА  -20% ЗА 50% УПЛАТА ДО 28.02 и целосна доплата 15 дена пред патување

ТЕРМИНИНоќевања1/2+2АПП1/3+2 АПП
21.05-28.05.20227145 €155 €
28.05-04.06.20227175 €185 €
04.06-11.06.20227225 €235 €
11.06-18.06.20227305 €315 €
18.06-25.06.20227335 €345 €
25.06-02.07.20227365 €375 €
02.07-09.07.20227405 €415 €
09.07-16.07.20227455 €465 €
16.07-23.07.20227499 €509 €
23.07-30.07.20227499 €509 €
30.07-06.08.20227499 €509 €
06.08-13.08.20227499 €509 €
13.08-20.08.20227499 €509 €
20.08-27.08.20227435 €445 €
27.08-03.09.20227385 €395 €
03.09-10.09.20227335 €345 €
10.09-17.09.20227225 €235 €
17.09-24.09.20227195 €205 €
24.09-01.10.20227135 €145 €

Цена на превоз:

 • Превоз за возрасен 40еур / 30еур во еден правец
 • Превоз за деца од  2-11.99г. 30Еур / 25еур во еденправец
 • Дете до 2год. (без седиште)-Бесплатно

Напомена:

 • *Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • *Цените се дадени за наем на апартман за 7 ноќевања;
 • *Доплата за туристичка такса 0.5еур на ден по апартман и се плаќа во агенција;
 • *Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • *Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • *За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • *Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first или last minute понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • *Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената;
 • *Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • *По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • *Во цената е вклучено користње на Wi-Fi (организаторот не гарантира за брзината и квалитетот на интернетот);
 • *За ова патување важат Општите услови за патување
 • Ковид политика:

Т.А  гарантира поврат на уплатени средства во случај:

 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • Затварање на граници
[contact-form-7 404 "Not Found"]