Вила Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа на пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии, барови и таверни. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија опремени со ТВ, WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш и балкон. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

10% ПОПУС ЗА УПЛАТИ ВО ГОТОВО ДО 31.03

ТЕРМИН ОД:НОЌИ1/3 студио1/4 студио
21.057109119
28.057209229
04.067259279
11.067279289
18.067299299
25.067329319
02.077369359
09.077399399
16.077409409
23.077409419
30.077409419
06.087409419
13.087369389
20.087329359
27.087279289
03.097239249
10.097199209
17.097159169

НАПОМЕНА:

 • – Цените се дадени по соба за 7 ноќевања;
 • – Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, односно исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години. (не користи легло);
 • – Сместувањето во студијата е во 14:00 (по локално време);
 • – Напуштање на студијата е во 09:00 (по локално време);
 • – Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • – За хигиената во студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • – За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • – Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 5% попуст;
 • – Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани;
 • – Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 10 дена пред поаѓање;
 • – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот);
 • – Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден;

ПРЕВОЗ:
* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

 • * 40 € возрасни
 • * 30 € деца од 2 – 12 години
 • * БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)
[contact-form-7 404 "Not Found"]