Вилата “MARY-S”  на 50м.  од самото шеталиште а на 70м. од градската плажа  во ценралниоит дел на Полихроно.  Се состои од 4 студиа за 2-4 лица сместени на втор кат.
Сите студиата се опремени со кујна комплет опремена (со содветен прибор за бројот на гости), мал фрижидер, мини шпорет, купатело, ТВ, Wi-fi , клима, тераси со тенди (страничен поглед на море и двор).
Гостите се сместуваат во исчистени соби, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

Студио бр.4– 3+1 (3возрасни+1 дете до 12г), страничен поглед на море
Студио бр.5– 2+1 (2 возрасни + 1 дете до 12г), страничен поглед на море
Студио бр.6– 3 возрасни, страничен поглед на море
Студио бр.7– 2 возрасни, поглед двор/улица

Check in:      14:00h.
Check out:    09:00h.

ВАЖНA НАПОМЕНА:  За хигиената на студиата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студијата не поседуваат крпи, тоалетна хартија, средства за хигиенаи, паркинг. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

GPS :  40.01687841716283,  23.528818940535842

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  20%.
Акцијата трае од  21 Декември 2022 до 21 Јануари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  15%.
Акцијата трае од  21 Јануари до 1 Февруари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  10%.
Акцијата трае од  1 Февруари до 01 Март 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  5%.
Акцијата трае од  01 Март-30 Април 2023

ЦЕНОВНИК

ПериодНоќи1/21/2+11/3 1/3+1Коментар
21.05-28.05.2023789€89€99€109промо
28.05-04.06.20237119€119€129€139€промо
04.06-11.06.20237149€149€169€179€ 
11.06-18.06.20237209€209€229€249€ 
18.06-25.06.20237239€239€279€309€ 
25.06-03.07.20237269€269€299€339€ 
02.07-10.09.20237289€289€329€379€ 
09.07-16.07.20237319€319€369€409€ 
16.07-23.07.20237319€319€369€409€ 
23.07-30.07.20237319€319€369€409€ 
30.07-06.08.20237359€359€409€449€ 
06.08-13.08.20237359€359€409€449€ 
13.08-20.08.20237319€319€369€409€ 
20.08-27.08.20237289€289€319€349€ 
27.08-03.09.20237219€219€249€279€ 
03.09-10.09.20237179€179€199€229€ 
10.09-17.09.20237149€149€169€199€ 
17.09-24.09.2023799€99€119€129€промо
24.09-01.10.2023769€69€79€89€промо

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

 • 7 Ноќевања,
 • Интернет (Wi-fi)
 • Клима

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • Патничко осигурување,
 • Паркинг             
 • Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во објектот).

 Цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз  Скопје-Халкидики (секоја Недела)време на поаѓањецена
Скопје – Дрводекор04;0045 €
Велес – (кружен тек на влезот-БП Макпетрол) 04;3045 €
Штип – (паркинг пред пошта), трансфер до Велес03;4060 €
Граничен премин – (БП Шимов)06;0045 €
Неготино – (БП Неготино)05;0045 €
Цена по лице за превоз  Битола- Халкидики (секоја Недела)време на поаѓањецена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон05;0040 €
Прилеп – (БП Селида),  трансфер до Битола04;1540€
Струга – (Хотел Дрим), трансфер до Битола03;1545 €
Кичево – (БП Пуцко Петрол), трансфер до Битола03;4555 €
Охрид – (БП Лук Оил излез кон Битола), трансфер до Битола03;3045 €
Ресен – (спроти автобуска станица), трансфер до Битола04;1545 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Час и место на поаѓање од Грција

локално (грчко)  времемакедонско времелетовалиште
15:0014:00Калитеа
14:4514:00Полихроно
14:3013:30Ханиоти
14:1513:15Пефкохори

Услови:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.
 • Попустите не може да се комбинираат.
 • Организаторот го задржува правото да ги продава своите капацитети преку понудата LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Страните кои платиле за аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надомест за разликата во цената.
 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 Отказ на резервации:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

 Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на (представникот). Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Error: Contact form not found.