Се наоѓа на 300 метри од Словенска плажа, една од поновите вили во Будва со одлична локација. Секоја соба има тв, клима (вклучена во цената), интернет и посебно купатило. Собите кои немаат кујна можат да ја користат заедничката кујна која се наоѓа на првиот спрат. Собите се наоѓаат на приземје, втор и трет спрат. Вилата е од А категорија, односно 3*** според официјална класификација.
Туристичката такса се доплаќа 1 евро на ден ( во агенција ) .

ТЕРМИННОЌЕВАЊА1/2 ПРИЗЕМЈЕ1/2 БЕЗ БАЛКОН1/2 СО БАЛКОН1/3 БЕЗ БАЛКОН1/3 СО БАЛКОН
4.6 – 25.67219239259279309
25.6 – 16.77239259279309359
16.7 – 23.77279299319349399
23.7 – 13.87319339369399439
13.8 – 27.87279299319349399
27.8 – 10.97239259279309359

Доплата за автобуски превоз:

 • Куманово-Скопје  – Возрасни 45 евра, деца до 11,99 години 35 евра
 • Прилеп – Битола – Охрид – Струга – Возрасни 50 евра, деца до 11,99 години 40 евра

Напомени и услови:

 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи исклучиво за редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст. Попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Игуана Травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Игуана Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.
[contact-form-7 404 "Not Found"]