Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море.Собите се ново изградени Април 2019, и дополнети со 3 нови соби 2020. Вилата располага со трокреветно и четворокреветни студиа, сите опремени со клима (доплата од 5еур на лице место), мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет.

КООРДИНАТИ: 40.07453076712875, 23.44615951780024

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

ВИЛА МАРИЈА – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
ПериодНоќевања1/3 (студио за 3 лица)1/4 (студио за 4 лица)коментар
20.05-27.05.202378999Промо
27.05-03.06.20237129149Промо
03.06-10.06.20237189209 
10.06-17.06.20237259279 
17.06-24.06.20237299319 
24.06-01.07.20237349369 
01.07-08.07.20237419449 
08.07-15.07.20237419449 
15.07-22.07.20237419449 
22.07-29.07.20237489519 
29.07-05.08.20237489519 
05.08-12.08.20237489519 
12.08-19.08.20237459499 
19.08-26.08.20237359389 
26.08-02.09.20237329369 
02.09-09.09.20237259319 
09.09-16.09.20237209269 
16.09-23.09.20237169209Промо
23.09-30.09.20237139159Промо

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ одСкопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур полице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП ЛукОил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во   случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  или промена на цената на горивата. 

Error: Contact form not found.