Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот. Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.


*Климата е вклучена во цената

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

Цените се по студио за 7 ноќевања во € без попуст

Плаќањето е во денарска противвредност 1  = 61.8 денари.
Клима уредот и безжичен интернет вклучени во цената.
Во цената НЕ Е вклучен превоз.

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија: 

 • Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
 • Скопје-Валона- 45 €
 • Скопје-Саранда – 55€
 • Скопје-Ксамил- 55 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) /  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil)
 • Битола-Валона- 40 €
 • Битола-Саранда – 50€
 • Битола-Ксамил- 50 €
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Охрид за Албанија:

 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) / Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • Охрид -Валона- 30 €
 • Охрид -Саранда – 40€
 • Охрид -Ксамил- 40 €
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен
 • Ресен (спроти автобуска станица) – +5€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

 • 23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
 • 23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
 • 00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
 • 01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
 • 02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
 • 03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
 • 03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
 • Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]